SONY DSCW  niedzielę, 17 stycznia 2016r. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju, miał miejsce koncert kolędowy z udziałem uczniów ZPSM w Żorach. Ku uciesze słuchaczy zaprezentowała się pokaźna część społeczności szkolnej w różnego rodzaju formacjach. Mogliśmy wysłuchać chórów PSM I st. pod dyr. p. Ewy Adamczyk  – Ścibik oraz II st. pod dyr. p. Zofii Mańki-Błaszczyk.

SONY DSC

Wystąpił również kwartet saksofonowy z klasy p. Łucjana Brzozy oraz trio fagotowe przygotowane przez p. Renatę Taut.SONY DSC

 

 

Doskonale zaprezentował się także chór trąbek z klasy p. Michała Pradeli. W koncercie tym dwukrotnie wystąpiła orkiestra smyczkowa PSM I st. pod dyr. p. Michała Gajdy, wykonując najpierw kolędy w wersji instrumentalnej, a potem w wersji wokalno-instrumentalnej, z udziałem chórów obydwu szkół.

SONY DSC

W śpiew zaangażowano również wszystkich słuchaczy i tym mocnym akcentem koncert zakończono. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy!!!

Tekst: p. Michał Gajda

SONY DSC

 

Skip to content