We wtorek, 24.04.br. w naszej sali kameralnej odbył się piękny koncert z cyklu ”Obraz i dźwięk”.

Od kilku już lat uczniowie sekcji fortepianu i akordeonu dzielą się swoją artystyczną wyobraźnią z szeroką publicznością. Każdy wykonawca przygotowuje nie tylko utwór muzyczny na instrumencie, ale również jego plastyczne wyobrażenie.

Łączą się więc muzyka z malarstwem, odkrywając nowe zakątki wrażliwości zarówno u samego artysty, jak i u słuchacza-widza. W ten to sposób możemy “oglądać” polonezy, sonatiny, tańce i różne utwory z tytułami kompozytorów.

Ta forma przedstawienia muzyki cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy zainteresowanie wystawą prac po-koncertowych w naszej kawiarenkowej galerii. Możemy tam spotkać krasnale, nuty na spacerze, pojechać na wakacje do Paryża albo na wyspę Hokkaido.

         Niech to wspomnienie malarskiego koncertu uprzyjemni nam dni ostatnich przygotowań do egzaminów promocyjnych, czego życzę w imieniu nauczycieli sekcji fortepianu i akordeonu.

 

                                                                   Tekst – p. Barbara Winiarska-Labus, zdj. k.j.

 

Skip to content