W niedzielę,  12 stycznia 2020 spora grupa uczniów wyjechała z Żor autokarem, aby dać koncert noworoczno-kolędowy w GÓRNOŚLĄSKIM CENTRUM ZDROWIA DZIECKA W KATOWICACH w ramach 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Wystąpili zarówno zespoły, jak i soliści, m.in. kwintet trąbek, kwartet fletowy, trio fletowe, trio gitarowe, trio dęte, zaprezentowały się także instrumenty: akordeon, skrzypce, trąbka. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przeszli „chrzest” koncertowy, gdyż w takich warunkach jeszcze nie grali!

Zaproszenie wypłynęło od dyrektora CENTRUM dr Ireneusza Ryszkiela. Koordynacją zajął się p. Michał Gajda,  opiekunami byli p. Sylwia i Michał Pradelowie, p. Oskar Bąkiewicz także akompaniował, a p. Barbara Winiarska-Labus fantastycznie poprowadziła koncert. Nasi uczniowie otrzymali upominki od dyrekcji szpitala, na zakończenie zaś dr I. Ryszkiel bardzo ciepło wyraził swoje uznanie oraz podziękowanie za nasze zaangażowanie.

GRA WARTA POŚWIĘCENIA, BO GRALIŚMY DLA CHORYCH DZIECI!

 

 

 

 

 

Skip to content