We wtorek, 19 listopada 2019r. Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory spotkał się z parami małżeńskimi świętującymi 50., 60. oraz 65. rocznicę ślubu i wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.

Uroczystość przebiegła w podniosłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy jubilaci świętujący złote gody, otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, listy gratulacyjne oraz bukiety róż. Do życzeń i gratulacji dołączył się Zarząd Spółki Nowe Miasto, który podarował jubilatom zaproszenia do Muzeum Ognia i Parku Wodnego Aquarion. Prezydent Miasta wzniósł toast za pomyślność i zdrowie jubilatów, następnie wspólnie odśpiewano im „Sto lat”. Swoimi występami uroczystość uświetnili: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także towarzyszący od lat żorskim jubilatom Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał małżonkom popularne śląskie melodie.
Ów kwartet to uczniowie PSM II stopnia w składzie: Zuzanna Michalska – I skrzypce, Marlena Król – II skrzypce, Patrycja Baron – altówka, Patryk Brzyszkowski – wiolonczela, których prowadzi p. Sonia Mitros. Podczas uroczystości zabrzmiały największe przeboje muzyki klasycznej oraz filmowej.
Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!
A naszym muzykom radości z dzielenia się swym talentem, umiejętnościami i wskazywania innym na PIĘKNO I PONADCZASOWOŚĆ MUZYKI KLASYCZNEJ.

Zdj. – Oficjalny Serwis Miasta Żory

Skip to content