DSC_0149_tnKOLĘDOWANIE W SZCZEJKOWICACH

 

Inicjatorem koncertu w Szczejkowicach była p. Celestyna Wodok. Wydarzenie to można nazwać „pospolitym ruszeniem”, a to ze względu na liczbę wykonawców, którzy przyjechali do tamtejszego kościoła pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask. Właściwie to udział wzięła w nim prawie cała szkoła, zarówno I jak i II st. Kolędowanie odbyło się w niezwykle mroźny dzień – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – 06.01.2017r.

Kolędować lubimy, czasem jednak do słuchaczy trzeba pokonać kilkanaście kilometrów i poświęcić swój czas wolny, ale kto, jak nie muzycy mają w tym czasie śpiewać i grać!

Śpiewają i grają w tym czasie wszyscy, którzy chcą, choć nie zawsze na najwyższym poziomie wykonawczym. My możemy zachęcać innych, mniej zaangażowanych dobrym wykonaniem i pasją. I to także nasza MISJA! – „ZAPALAĆ” MUZYKĄ DO GŁĘBSZEGO PRZEŻYWANIA CZASU ŚWIĄTECZNEGO! A TEN JAK SIĘ PISZE… JEST: ŚWIĄTECZNY, zatem WYJĄTKOWY I NIEPOWTARZALNY (pomimo kolistego czasu sacrum), DLA TAKIEGO ŚWIĘTA – NARODZENIA PANA – można darować swój CZAS! Pod warunkiem, że kolędy dla nas nie są tylko tonalnymi melodiami.

Prezentujemy na koniec wszystkich wykonawców. Wysiłek wielki, ale i wielkie podziękowania (kosz i bukiety kwiatów) od organizatorów, ks. proboszcza Jacka Ostrowskiego oraz słuchaczy, którzy gromkimi brawami nagrodzili nas – młodych i nieco starszych wykonawców koncertu.

Koncert „zwięźle”, acz ciekawie, przypominając np. tradycje, źródła czy autorów opracowań kolęd, poprowadził Artur Spandel – ucz. VI kl. PSM II stopnia.

A po koncercie czekał na wykonawców słodki poczęstunek w Wiejskim Domu Kultury, za który gorąco dziękujemy!

k.j.

Koncert kolędowy – Szczejkowice 6 stycznia 2017, godz. 1630

 

Lp. Wykonawca Przygotowanie Repertuar
1. Uczniowie klasy III C6 PSM I st. mgr Maja Bańczyk Przybieżeli do Betlejem

Jezus malusieńki

2. Trio fagotowe mgr Renata Taut Jingle Bells

Dzisiaj w Betlejem

Pójdźmy wszyscy do stajenki

3. Duet wiolonczelowy mgr Aleksandra Stopa Cicha noc
4. Kwartet trąbkowy mgr Dawid Wita Gdy się Chrystus rodzi

Let it snow

Dzisiaj w Betlejem

5. Trio gitarowe mgr Jacek Świtacz Mary did you know
6. Trio klarnetowe mgr Sebastian Sobik Gloria in Exelcis Deo

We wish you a Merry Christmas

7. Chór i orkiestra smyczkowa PSM I st. mgr Ewa Adamczyk-Ścibik

mgr Jakub Witek

mgr Michał Gajda

Gdy śliczna Panna

Raduj się świecie

8. Orkiestra smyczkowa PSM II st. mgr Zofia Mańka-Błaszczyk *A.Corelli – Concerto Grosso na Boże Narodzenie – „Pastorale”

*J.F.Wade – Adeste Fideles

9. Chór i orkiestra smyczkowa PSM I st. mgr Ewa Adamczyk-Ścibik

mgr Jakub Witek

mgr Michał Gajda

Wesoła nowina

Mędrcy świata

 

beznazwy DSC_0154_tn DSC_0141_tn DSC_0114_tn DSC_0104_tn DSC_0086_tn DSC_0071_tn DSC_0065_tn DSC_0061_tn DSC_0057_tn DSC_0047_tn DSC_0043_tn DSC_0040_tn DSC_0034_tn DSC_0026_tn DSC_0023_tn DSC_0017_tn

 

Skip to content