Dwie GITARY jak  krople wody?

Tak  tylko mogło wydawać się na pierwszy rzut oka i ucha:)

W szkole odbył się koncert DLA UWAŻNYCH:)

DieciSalfield — kopia

 

12 listopada 2015r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole międzynarodowy duet DIECI SALFIELD DUO, który tworzą wybitni muzycy: Andrea Dieci – gitarzysta z Włoch oraz Ben Salfield – grający na gitarolutni – z Wielkiej Brytanii. Artyści poprowadzili lekcje mistrzowskie z naszymi uczniami, a także zagrali niecodzienny koncert. W ich wykonaniu zabrzmiała angielska muzyka epoki renesansu. Koncert zgromadził liczną publiczność, a ta nie szczędziła braw. Wydarzenie to odbyło się dzięki inicjatywie państwa Franciszka i Katariny Wieczorków, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

 

Goście natomiast pozostawili  kilka słów na “historycznym” papierze. Oto one:

 

skanowanie0001

Tłumaczenie dedykacji gościa z Włoch:

“Dla Szkoły Muzycznej w Żorach z wielką wdzięcznością za ten koncert.

Andrea Dieci”

 

 

skanowanie0002    tekst i zdjęcia

Małgorzata Świtacz

Zobacz zdjęcia!

Skip to content