Dnia 23 listopada 2018r. młodzież ZPSM koncertowała na honorowej gali rozdania nagród dla przedsiębiorstw, firm, biznesmenów i działaczy gospodarczych zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej. Uroczystość, która odbyła się w Sali Plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach miała charakter koncertu. Wzięły w nim udział dwa zespoły kameralne złożone z uczniów PSM II stopnia, a przygotowane przez nauczycieli: Sonię Mitros oraz Barbarę Śrubarz.

Na rozpoczęcie gali zespół kameralny w składzie: Agata Szolc, Roksana Szrubarz i Alicja Stokłosa – flety oraz Dawid Przybyło – fortepian wykonał trzy utwory w stylu romantycznym, a następnie nieco lżejszym – jazzującym, co ożywiło i uświetniło atmosferę powitania gości. Kolejny zespół – kwartet smyczkowy: Zuzanna Michalska, Marlena Król – skrzypce, Patrycja Baron – altówka i Julia Wójtowicz – wiolonczela, wykonując klasyczno – filmowy repertuar zwieńczył galę rozdania nagród i płynnie wprowadził uczestników gali w bankietowy nastrój.

Całość występu naszych uczniów oraz dobór odpowiedniego repertuaru znakomicie wkomponowała się w uroczystość wręczenia nagród.

Doroczna Gala uświetniła Dzień Przedsiębiorcy. Była to okazja do wręczenia nagród i wyróżnień. Tu lista nagrodzonych:

http://www.zorig.zory.pl/index.php/pl/strona-glowna/archiwum-aktualnosci?start=5

Ze strony internetowej ŻIG czytamy:

Galę swoimi występami uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej w Żorach. W pierwszej części uroczystości w utworach W. A. Mozarta, F. Haendel i C. Gardel zaprezentował się Kwartet smyczkowy. W drugiej części kompozycje P. Czajkowskiego oraz M. Kożaliewa zagrał Zespół kameralny. Młodzi, utalentowani artyści dostarczyli wielu pięknych wrażeń i niezapomnianych doznań.

 Tekst i zdj. p. Barbara Śrubarz, k.j.

Skip to content