pobraneFAGOTY i OBOJE W FILHARMONII OPOLSKIEJ

W piątek, tj. 16 lutego 2018 r. my 😀 czyli fagociści i oboiści wraz z nauczycielami pojechaliśmy na godz. 19.00 do Filharmonii Opolskiej na koncert symfoniczny. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy okazję do zrobienia kilku zdjęć oraz do podziwiania pięknych, nowoczesnych wnętrz przy kawie i czymś słodkim. Przed rozpoczęciem koncertu zajęliśmy wyznaczone miejsca (przy komplecie widowni) i zauważyliśmy, że na scenie brakuje dyrygenckiego pulpitu. Jak się później okazało i tak byłby zbędny, gdyż orkiestrą dyrygował od pulpitu skrzypcowego Jan Stanienda, pełniąc jednocześnie rolę koncertmistrza.

Koncert składał się z dwóch części: w pierwszej muzycy zagrali: 49 Symfonię f-moll La Passione J. Hadyna i Koncert na obój i orkiestrę C-dur tego samego kompozytora. W przerwie policzyliśmy piszczałki organów, było ich około 106-107. Drugą część rozpoczynał Koncert na fagot i orkiestrę KV 191 W. A. Mozarta, a cały koncert kończyła I Symfonia C-dur op. 21 L. van Beethovena. Solistami w formach koncertowych byli instrumentaliści na co dzień zasiadający w orkiestrze, ale którzy świetnie zaprezentowali się  także w roli koncertujących muzyków-wirtuozów: Michał Szymała – obój oraz Paweł Knebel – fagot.

Dwie godziny muzyki w murach przepięknej sali koncertowej tak szybko minęły, że nie zdążyliśmy się znudzić. Po koncercie raz jeszcze zorganizowaliśmy sesję zdjęciową i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Myślę, że mimo późnej pory i walki ze zmęczeniem, ten koncert na długo pozostanie w naszej pamięci, zaś sam wyjazd był doskonałą okazją do zacieśnienia kontaktów szkolnych.

 Małgorzata Szafraniec – ucz. kl. V C6 PSM I st.

Wyjazd zorganizowała p. Renata Taut

  zdj. p. Michał Gajda

DSC_0868 DSC_0865 DSC_0864 DSC_0857 DSC_0854 DSC_0853

Skip to content