W tym roku szkolnym wszystko jest inne… Także udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym Wadowice 2021 był inny niż zwykle. Nasi fagociści, którzy chcieli uczestniczyć w konkursie musieli nagrać swoje wykonanie, które później było wysłane do organizatorów Festiwalu. Takie doświadczenie dla młodych adeptów sztuki muzycznej to nie lada wyzwanie…

Niby można powtórzyć, jeśli będzie pomyłka, ale powtarzać w nieskończoność niepodobna, a koncentracja, siły, kondycja z każdą kolejną próbą w dziwny sposób się kurczą. W każdym razie udało się nagrać i nasi fagociści mogli uczestniczyć w V Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, który odbył się zdalnie (styczeń/luty2021).

Cieszymy się, że ich wysiłek został doceniony przez Jury Festiwalu złożone z profesorów Akademii Muzycznych i zdobyliśmy nagrody. Wiktor Szweda, Leon Wojtas i Jacek Krymer zdobyli Brązowe Fagoty, zaś najmłodszy Dawid Brzyszkowski – Złoty Fagot. Wszystkim fagocistom akompaniowała p. Weronika Jagodzińska, której dziękujemy za poświęcony czas i gratulujemy współudziału w naszych wykonaniach.

Tekst przygotowała  p. Renata Taut.

SERDECZNE GRATULACJE DLA UCZNIÓW, PANI RENATY TAUT, która przygotowała młodych fagocistów do konkursu, PANI AKOMPANIATOR WERONIKI JAGODZIŃSKIEJ oraz RODZICÓW UCZNIÓW.

DAWID BRZYSZKOWSKI – kl. I C6 – ZŁOTY FAGOT

WIKTOR SZWEDA – kl. IV C6 – BRĄZOWY FAGOT

LEON WOJTAS – kl. V C6  – BRĄZOWY FAGOT

JACEK KRYMER  – kl. III PSM II stopnia – BRĄZOWY FAGOT

A tu link do filmu – Ogłoszenie wyników                                                          k.j.