fagot tesituraO WARSZTATACH  FAGOTOWYCH

FAGOT JAK NA DŁONIGEDC7230

 

W dniu 22 listopada 2016 roku tj. wtorek w naszej szkole miały miejsce warsztaty fagotowe. Tym razem przyjechał do nas Pan profesor Krzysztof Fiedukiewicz, adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach oraz fagocista NOSPR.131366332791869

Nasz gość odbył lekcje z każdym przybyłym uczniem, zwracał baczną uwagę na aplikaturę fagotową i namawiał, żeby grać bardzo naturalnym układem rąk i palców, co pomoże w dobrym opanowaniu technicznym instrumentu i pozwoli na sprawną grę w przyszłości.

Fagot jest instrumentem dętym, więc dużo czasu poświęciliśmy też zagadnieniom oddechu i zadęcia. Pan Fiedukiewicz podpowiadał nam jak prawidłowo „natankować” nasz „bak” powietrzem, żeby „zajechać” bez problemu do końca frazy. Aby osiągnąć piękny dźwięk na fagocie Pan profesor namawiał uczniów na znalezienie odpowiedniego celu dla wydychanego powietrza. Każdy młody fagocista musi dobrze skierować oddech, aby wydobyte dźwięki były czyste intonacyjnie, ale także ładne w brzmieniu.

Na koniec Pan profesor zauważył i podkreślił bardzo dobry stan naszych instrumentów, co zawdzięczamy staraniom Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców, z której funduszy duża część naszych fagotów została zakupiona. Dziękując za przeprowadzenie warsztatów obiecujemy, że będziemy dobrze ćwiczyć i dbać o szkolne instrumenty 🙂

Organizator spotkania oraz tekst – p. Renata Taut, zdj. M. Jarzyna

20161122_174628

Skip to content