W czwartek, 04.03.2021 nasi najmłodsi fagociści uczestniczyli w nagraniu reportażu “Od przedszkolaka do Konkursu Spisaka”, który ma być zwiastunem 13 edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Było krótkie zaprezentowanie swoich umiejętności, urywek lekcji i rozmowy z uczniami, rodzicami i nauczycielką. Dla naszych uczniów ciekawe doświadczenie, pierwsze profesjonalne wywiady, zderzenie z “wszędobylskim okiem kamery” i możliwość uczestniczenia w wydarzeniu o szerokim zasięgu.

Tekst i zdjęcia –  p. Renata Taut

Dodajmy, nagranie odbyło się w naszej szkole; cieszymy się zatem, że będzie nas oglądał międzynarodowy świat muzyków skupionych wokół Konkursu/Festiwalu.

Po lewej kamerzysta nagrywający stojącego na scenie młodego fagocistę. Przy fortepianie akompaniatorka.
156780797_757951631777703_7521781012332564213_n
Po lewej uczennica wyjmująca fagot z futerału w towarzystwie klęczącego kamerzysty nagrywającego film.
Na scenie uczeń grający na fagocie w towarzystwie akompaniatorki, filmowani przez kamerzystę.
Kamerzysta w pozycji kucznej filmujący ucznia grającego na fagocie z akompaniamentem fortepianu.
Na zdjęciu kobieta przeprowadzająca wywiad przy biurku z młodym fagocistą, w towarzystwie kamerzysty.
Na zdjęciu kobieta przy biurku, przeprowadzająca wywiad z młodym fagocistą oraz operator kamery filmowej.

Kilka słów o samym Festiwalu ze strony internetowej:    

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu festiwal, który organizowany jest przez Pałac Kultury Zagłębia i współorganizowany przez Miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, będzie wydarzeniem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla młodych artystów muzycznych. W 13. Międzynarodowy Festiwal, który odbędzie się w dniach 14-23 września 2021 roku wpisuje się Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka.

Konkurs jest organizowany corocznie w Dąbrowie Górniczej, a skierowany jest do muzyków wszystkich narodowości, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

Koncert inauguracyjny  – w dniu 14 września 2021r. – uświetni swoją obecnością Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Marka Wroniszewskiego.

Konkurs w trzech kategoriach z grupy instrumentów dętych drewnianych: obój, klarnet, fagot, przebiegał będzie w trzech etapach, a zwieńczony zostanie Koncertem laureatów w dniu 23 września 2021r. Laureatom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Nowością staną się koncerty kameralne, prezentujące szeroki, przekrojowy repertuar. Konkursowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, które publiczności miasta i regionu  oraz społeczności internautów zapewnią atrakcyjną rozrywkę w rozmaitych formach artystycznych i upowszechniających.

Czekamy zatem na prezentację reportażu 

z naszym udziałem!

 Z pewnością będzie to dla nas nie lada ATRAKCJA!

Jeśli komukolwiek jeden takt, jedna sekunda mojej muzyki sprawi przyjemność, to już jest dla mnie wielkie szczęście.

MICHAŁ SPISAK (1914-1965)

k.j.

Skip to content