7f746628-24f2-4da4-9ab0-84e2547aeb03[1]

W niedzielę, 31 maja 2015 roku w sali koncertowej ZAMKU KRÓLEWSKIEGO w Warszawie odbył się  Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Informujemy z radością, że wśród 4 jego solistów  – znakomitych instrumentalistów należących do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce –  wystąpił nasz uczeń PSM II stopnia ERYK MENCNER (ucz. III kl.) – z klasy puzony p. Andrzeja Piekorza.

   Przypomnijmy, Eryk jest stypendystą tego Funduszu, który stara się wspierać dzieci uzdolnione poprzez zapraszanie je na warsztaty, a w przypadku muzyków koncerty, wykłady itp.  Eryk uczestniczył już w XXI Warsztatach Muzycznych, które odbyły się w dniach 7 – 21 lutego 2015 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tam też brał udział w wykładach oraz lekcjach otwartych ze znakomitymi profesorami i solistami.

  Na majowy koncert przybyło wiele ważnych osobistości oraz jego przyjaciół poznanych dzięki  funduszowym wydarzeniom.  EH1200004ryk zaprezentował się znakomicie obok: pianistki Gabrieli Bieleckiej ze Starego Folwarku, skrzypaczki Wiktorii Borkowsiej z Olsztyna i akordeonisty Krzysztofa Bondara z Kalisza. W zabytkowych wnętrzach zamkowych w jego wykonaniu zabrzmiał 3-częściowy utwór „Invence” J. Dvořáčka, akompaniowała mu p. Małgorzata Gwardecka.

k.j.

v1[1] (2)v1[1]

Skip to content