company_phone_mini3 X E

EKONOMIA EKOLOGIA EDUKACJA

CZYLI  AKCJA KOMÓRKA

 

Jesienią ubiegłego roku w nasza szkoła włączyła się w akcję ekologiczną zorganizowaną z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy”. W krótkim czasie zebraliśmy 2,80 kg telefonów komórkowych, dzięki czemu uchroniliśmy naszą planetę przed kolejnymi elektro-śmieciami. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w tymże konkursie, a dziewczynom z PSM II stopnia za stworzenie super ekologicznych haseł:

ekophone-konkurs-jesien-2014„Zrób sobie eko-powtórkę i oddaj starą komórkę!”

„Porządek cyfrowy musi być! Oddaj starą komórkę,

a będziesz czysto żyć!”

 

Akcja i rozwiązanie konkursu zakończono w lutym tego roku, a naszej szkole przyznano symboliczny bon na 10 zł.

 

Organizatorem akcji w naszej szkole była p. Maja Bańczyk, która także  przygotowała dla nas relację.

oakcjiZacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ I OCZEKUJEMY NA WASZE ZGŁOSZENIE.

PAMIĘTAJ, BĄDŹ EKO!

http://ekophone.pl/#intro

logo_big

KILKA SŁÓW O AKCJI:

W ramach Akcji dostarczamy szkołom materiały informacyjne na temat zmian w środowisku naturalnym powodowanych szkodliwą działalnością człowieka. Pozwalają one w przystępny sposób uświadomić uczniom skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz przedstawiają możliwości jej ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania. Poprzez prowadzoną w szkołach Akcję Ekoszkoły pomagamy uczniom zrozumieć, że ich działania w domu, szkole i w konsekwencji w ich późniejszym życiu mają realny wpływ na środowisko w jakim żyją. Korzyści wynikające z przystąpienia do naszej Akcji mają kilka wymiarów: ekonomiczny – w postaci dodatkowych środków pieniężnych dla szkoły, ekologiczny – pozwalający poprzez ponowne wykorzystanie i recykling telefonów komórkowych zredukować poziom zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz edukacyjny – mający na celu podnoszenie świadomości młodzieży szkolnej w dziedzinie ekologii.

k.j.

portfolio-one

 

Skip to content