Z należytym szacunkiem przedstawiamy naszą “nową” Panią Dyrektor.

 PANI ESTERA MANDERLA, nauczyciel akordeonu w naszej szkole, od 1 września 2018 roku na okres 5 lat  szkolnych (do 31 sierpnia 2023 r.) objęła funkcję Dyrektora ZPSM Żory.

 

Przedstawiamy jej sylwetkę, życząc jednocześnie dużo siły, wytrwałości i cierpliwości w prowadzeniu zespołu, satysfakcji i radości z każdej dobrej decyzji, przedsięwzięcia, wydarzenia,

przy ogromnej pracy dokumentacyjnej wielu sukcesów  muzycznych, artystycznych i…

Wiary w Realizację Marzeń! Związanych nie tylko z naszą szkołą!

 

POWODZENIA NA CAŁĄ PIĘCIOLATKĘ!

 

Estera Manderla – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. J. Pichury i dr P. Chołołowicza. Współzałożycielka zespołu Akson Duo, który zdobył II miejsce na  VII Prezentacjach Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva we Wrocławiu (2005 r.) i wyróżnienie na II Międzynarodowym Festiwalu Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej w Częstochowie (2005 r.), a także występował podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach (2006 r.)

Jej uczniowie są laureatami konkursów o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim

i międzynarodowym, m. in: Wojewódzkiego Konkursu Akordeonowego Szkół Muzycznych I i II stopnia w Raciborzu, Konkursu Muzyki Akordeonowej w Kluczborku, Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowych Zespołów Muzycznych I i II stopnia w Stalowej Woli, Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych, Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Ostrawie (Czechy).

Za całokształt działalności pedagogicznej otrzymała w 2017 r. nagrodę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Estera Manderla od sierpnia 2010 r. pełni także funkcję prezesa Stowarzyszenia Artystycznego Uwagi wARTe, a od 2014 r. członka zarządu w Stowarzyszeniu TUTTI. Jest koordynatorką wielu projektów: Widowiska muzyczno taneczne: Argentyńskie tango i Ogniste flamenco (2009 r.) , Zawiało. Retro projekt (2015), Rybnik. ELECTRO Music (2015), Laboratorium Trzaskodźwięków (2015, 2016), TRZASKO DŹWIĘKI (2014), Rybnickie Pikniki Muzyczne (2017), Pikniki na Kampusie (2018), Wianki w Magicznej Silesii (2018), Magiczna Silesia -ze sztuka ku trzeźwości (2018) oraz współorganizatorką I, II i III edycji Rybnickiego Festiwalu Muzyki Dawnej (2008, 2009, 2010), projektu Deptak sztuki (2011) oraz Śląskich spotkań z Muzyką Nową (2011 r.). Jest także twórcą i realizatorem projektu: Zakup akordeonów guzikowych z manuałem melodycznym (2011) dotacja MKiDN.

Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci.

Oprócz muzyki interesuje się także psychologią, a w wolnym czasie uwielbia chodzić po górach ;).

k.j.

Skip to content