Dość głośno i niespodziewanie rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela w naszej szkole. Młodzież PSM II st. postanowiła w tym roku obchodzić ten dzień z nauczycielami pożytecznie i na wesoło  😉 . 15 października 2015r. zaplanowała spotkanie warsztatowe: ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE!!!

Sygnałem alarmowym przywołała wszystkich nauczycieli do sali kameralnej, gdzie „prawdziwy” strażak po przeliczeniu zebranych i podziale na grupy, rozdał mapy z drogą ewakuacyjną, dzięki której nauczyciele mieli się uratować z ewentualnego pożaru. Zabawa i nauka 🙂 polegała na tym, aby oczywiście jak najszybciej pokonać drogę do zbawiennego wyjścia i ocalić swoje życie. NIE BYŁO ŁATWO!

Trzeba było wykonać zadania raz na strychu, raz w piwnicy (po ubraniu bezpiecznych kasków i przy światłach latarek), rytmicznie przebiec do sali rytmicznej, no i koniecznie poćwiczyć pamięć muzyczną 🙂 w bufecie w zabawie w GŁUCHY TELEFON!

Grupa, która najszybciej pokonała zadania i przybiegła na miejsce zbiórki otrzymała medale!!! PRESTISSIMO!!!, następne grupy już tylko: ALLEGRO, ANDANTE i GRAVE 😕 . Należy dodać, że przy punktach ewakuacyjnych nauczycielom wręczana była zdrowa żywność, aby mieli siłę pokonywać kolejne etapy drogi  do wyjścia. Na koniec otrzymali mineralną wodę, aby ugasić swe pragnienia 😀 !

Finał całej akcji przeciwpożarowej był oczywiście muzyczny, kwartet saksofonowy zagrał STO LAT w oryginalnej harmonizacji, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Nie obyło się bez niespodzianki – Michał Pietrzak wystąpił w beatboxowej wersji STO LAT, STO LAT, czym zdobył wielki aplauz! (ale zdolni są ci nasi uczniowie 😉 )

A jak brzmiały życzenia?

„WYKSZTAŁCENIE to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia…”

 uczniowie ZPSM Żory

 

Z pewnością to „gorące” spotkanie sprowokowało do śmiechu nie tylko nauczycieli 😀 , ale wszystkich obecnych w tym dniu w szkole!

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

 k.j

Skip to content