W dniach 11-17 maja 2020, a więc w trakcie zdalnego nauczania w szkołach, odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja nt. “Konteksty kultury, konteksty edukacji. Szkoła artystyczna w czasach epidemii“. Konferencję online zorganizowało Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów z Biurem w Krakowie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.

Łączna liczba uczestników to około 700 osób –  nauczycieli szkół muzycznych i plastycznych z całej Polski, dyrektorów, Wizytatorów itp.

Również i nasi nauczyciele uczestniczyli w tym wydarzeniu. Co ważne, wiele miejsca na samej konferencji poświęcono materiałom nadesłanym właśnie od nas –  ZPSM Żory!

W ramach webinaru „Dobre praktyki”, gdzie w panelu dyskusyjnym omawiano doświadczenia, pomysły i inspiracje nauczycieli, zaprezentowano nasze inicjatywy nagrane w formie krótkiego  filmiku.

 A były to przesłane filmy instrumentalne:

 – akordeonowy  –  p. Estera Manderla, p. Krystian Saciłowski

 – fortepianowy – p. Natalia Tomecka

 – skrzypcowy – p. Jakub Kołodziejczyk z uczennicami PSM I stopnia

 Na finał konferencji został zaprezentowany nasz videoklip  – hymn „Kocham Cię Muzyczno”, który odebrany został niezwykle ciepło i entuzjastycznie.

 W materiałach konferencji pojawiła się także aplikacja TRYTON (do kształcenia słuchu) naszego ucznia kl. III PSM II stopnia   –  Szymona Szlenga.

 

DYREKCJA ZPSM Żory dziękuje wszystkim nauczycielom z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w w.w. Konferencji; dziękuje nauczycielom, uczniom i rodzicom za przygotowanie materiałów przesłanych na Konferencję do ogólnopolskiej prezentacji.

 

Z pewnością można być dumnym, iż nasze praktyki jak się okazuje DOBRE! zostały zauważone, docenione, zaprezentowane i pozytywnie skomentowane!

BRAWO ZPSM ŻORY!

 

Tu linki do naszych filmów:

– akordeonowy – https://youtu.be/FfDJkJAnM-E

 – fortepianowy – https://youtu.be/DtHSE_aF4tw

 – skrzypcowy – https://youtu.be/CNenY5MMAl8

 – videoklip – Kocham Cię, Muzyczno – https://youtu.be/7reWES1mR6w

  – aplikacja TRYTON –  https://szymonszl.github.io/tryton/

TU linki z materiałami konferencji:

konferencja-zestaw linkow

Więcej na stronie Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów

http://spmk.com.pl/
https://cea-art.pl/

k.j.

Skip to content