INFOGRAFIKA - CZY WIESZ, ŻE...

Za blogiem www.EdukacjaMuzyczna.org powtarzamy 10 KLUCZOWYCH KORZYŚCI EDUKACJI MUZYCZNEJ: 

  1. Rozwija dyscyplinę w dzieciach.
  2. Zwiększa uwagę i skupienie dzieci.
  3. Wzmacnia pamięć.
  4. Pomaga w nauce języka polskiego i języków obcych. 
  5. Poprawia koordynację. 
  6. Poprawia zdrowie emocjonalne i pomaga radzić sobie ze stresem
  7. Zapewnia wyższe osiągnięcia w nauce wszystkich przedmiotów szkolnych. 
  8. Rozwija inteligencję przestrzenną.
  9. Rozwija kompetencje społeczne.
  10. Rozwija kreatywność dzieci.

Po rozszerzenie informacji zachęcamy sięgnąć pod te adresy:

Nasza szkoła ZPSM Żory ma już 30-letnie doświadczenie w edukacji muzycznej zarówno I, jak i II stopnia. Z powodzeniem kształci młodych adeptów tej trudnej sztuki, sztuki muzycznej, a efekty pracy są widoczne chociażby w zdobywaniu przez uczniów licznych sukcesów na konkursach o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Polecamy listę laureatów obejmującą zestawienie naszych nagród na przestrzeni ostatnich lat.

Warto też podkreślić, że nasi absolwenci zdobywając w naszej szkole solidne podstawy do rozwoju muzycznego, dalej kształcąc się na wyższych uczelniach muzycznych, są zauważani w środowisku muzycznym osiągając liczne prestiżowe wyróżnienia. Tylko w tym roku: niezwykle utalentowany wiolonczelista, Jan Łomozik (absolwent klasy wiolonczeli p. Alicji Naworskiej), będący obecnie studentem Akademii Muzycznej w Łodzi, uzyskał Stypendium Młoda Polska w XIII edycji tego programu; absolwentka klasy fortepianu (p. Oskara Bąkiewicza), Weronika Cwalina – obecnie także studentka Akademii Muzycznej w Łodzi – została laureatką dwóch konkursów muzycznych on-line: Odesa Music Olimp 2021 oraz World Art Games International Art Media Contest, gdzie zdobyła I nagrodę. Absolwent klasy puzonu (p. Andrzeja Piekorza), Eryk Mencner, obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach, zdobył I miejsce w ramach Swisstbone Trombone Contest oraz został laureatem konkursu PaMus Flow International Music Competition. Emilia Reske, absolwentka klasy fletu (p. Barbary Śrubarz), studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, uzyskała II nagrodę w International Moscow Music Competition.

Nasi absolwenci działają w środowisku kulturalnym jako twórcy, kompozytorzy, dyrygenci, wirtuozi instrumentalni i wokalni, animatorzy kultury, także profesorzy na Akademiach muzycznych. Wiele z nich jest już pedagogami w szkołach muzycznych lub innych ośrodkach edukacyjnych, działają na rynku muzycznym tworząc nowe ośrodki kultury czy zespoły muzyczne (np. „SąStąd” – w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny, Rafał Kierpiec, Natalia Tomecka), są  autorytetami w dziedzinie muzycznej w kraju i zagranicą.

 

Kształcenie muzyczne w naszej szkole odbywa się na różnych poziomach.

I stopień posiada dwa cykle kształcenia – cykl 6- letni dla  dzieci najmłodszych w wieku 7- 9 lat oraz cykl 4- letni dla dzieci starszych.

II stopień realizowany jest w cyklu 6-letni.

Odsyłamy tu do szczegółowych informacji na stronie szkoły, które znaleźć można  w zakładce:

Każdy może zatem wybrać najlepszy dla siebie cykl nauczania, z pewnością zaś korzyści wypływające z nauki muzyki oraz gry na instrumencie są nieocenione i niezaprzeczalne.

Akcja rekrutacja dobiega końca.

ZACHĘCAMY DO KONTAKTU, WYSYŁANIA ZGŁOSZEŃ, POBIERANIA INFORMACJI.

SZKOŁA OTWARTA JEST DLA KAŻDEGO CHĘTNEGO I ZAINTERESOWANEGO NAUKĄ MUZYKI W SZEROKIM TEGO SŁOWA ZAKRESIE.

Tu również o nas piszą! Miłej lektury!

Skip to content