UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2016/2017

Dzień upalny, jak w czerwcu na zakończenie roku, tyle tylko, że to 1 września i rozpoczęcie nowego. 2016/2017!

Tłumnie w sali kameralnej, na korytarzach, w salach… nawet skwerek przed szkołą zapełniony uczniami i rodzicami, na ławkach brak wolnych miejsc. WSZYSCY czekamy na UROCZYSTOŚĆ! ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO!

Pani Dyrektor Zofia Mańka-Błaszczyk trzykrotnie witała społeczność szkolną. Ze względu na ograniczoną przestrzeń sali kameralnej ( to naprawdę kameralna sala 🙂 !) uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy.

Godzina 16.00 była wyjątkową godziną dla 40 naszych pierwszaków PSM I stopnia – dzieci pierwszy raz przekroczyły mury szkoły jako prawni uczniowie. Zabrzmiał hymn narodowy, odczytano List Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17, następnie dokonano prezentacji nauczycieli, przedstawiono pokrótce obowiązujący plan zajęć i złożono najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Uczniowie starszych klas PSM I st. przybyli na godz. 17.00 i w podobny sposób zostali przywitani.

Na koniec zawitała “starszyzna” czyli uczniowie PSM II stopnia, którzy szkołę dobrze znają i świadomie bez przymusu kształcą się na przyszłych zawodowych muzyków. Nawet niektórzy tegoroczni absolwenci, obecnie studenci akademii muzycznych byli w tym dniu z nami 😀 , pomimo swoich wakacji!

BO PRZED NAMI CAŁY „OKRĄGŁY” ROK!

CZAS

Nauki

Pracy

Wysiłku

Ćwiczenia

Wyrzeczeń

Ale

i

Sukcesów

Radości

Emocji

Koncertów

MUZYKI!!!

beznazwyNIECH ŻYJE RO(c)K SZKOLNY 2016/2017!:)

OD DZIŚ UZNAJEMY ZA ROZPOCZĘTY!

POWODZENIA W CZASOMUZIE!

 

Podajemy do wiadomości treść listu prof. Piotra Glińskiego

http://cea.art.pl/list-wicepremiera-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-prof-piotra-glinskiego-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-201617/

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Skip to content