DSC_0204_tnKOLĘDOWANIE W PSZCZYŃSKIM KOŚCIELE

   Niedzielny koncert 08.01.2017r. w kościele ewangelicko–augsburskim w Pszczynie był super. Piękny świąteczny wystrój w murach doskonale zaprojektowanego kościoła przyczynił się do spotęgowania magicznej atmosfery spotkania.

Chociaż było trochę zimno we wnętrzu, nikomu nie brakowało „gorąca” w sercu. Młodzież tak bardzo zaangażowała się w produkcje kolędowe, że nawet stan gorączkowy niektórych wykonawców nie był w stanie temu przeszkodzić.

Prawie godzinny koncert zakończył się brawurowym wykonaniem utworu “Raduj się świecie”, co wywołało entuzjastyczną reakcję publiczności i w efekcie trzeba było bisować. Na pożegnanie ksiądz proboszcz Mirosław Czyż zaproponował, by wszyscy obecni wspólnie zaśpiewali kolędę. Zabrzmiało dostojne “Bóg się rodzi”, które wypełniło wnętrza budowli oraz serc.

Koncert poprowadziły uczennice PSM I st.: – Amelia Połeć i Zuzanna Lewandowska.

Podziękowaniom i zaproszeniom nie było końca, zwłaszcza, że kontynuacją tego spotkania był słodki poczęstunek na probostwie. Wszystko perfekcyjnie się udało. Słowa uznania należą się p. Beacie Kwoce, która zainicjowała to wydarzenie i zaangażowała się fizycznie w jego powodzenie. Gratulujemy i dziękujemy!!!

Tekst – p. Michał Gajda

   Zdjęcia – p. Joanna Gajda

 

Koncert kolędowy – PSZCZYNA 8 stycznia 2017r., godz. 1600

 

Lp. Wykonawca Przygotowanie Repertuar
1. Trio gitarowe mgr Jacek Świtacz Mary did you know
2. Trio fagotowe mgr Renata Taut Jingle Bells

Dzisiaj w Betlejem

Pójdźmy wszyscy do stajenki

3. Duet skrzypcowy mgr Jakub Kołodziejczyk Cicha noc
4. Kwintet instr. dętych blaszanych mgr Tomasz Wójtowicz 12 days of Christmas

Wśród nocnej ciszy

5. Duet smyczkowy

(skrzypce + wiolonczela)

mgr Agnieszka Bator-Skowrońska

mgr Michał Gajda

Jezus malusieńki

Tryumfy Króla niebieskiego

6. Chór i orkiestra smyczkowa PSM I st. mgr Ewa Adamczyk-Ścibik (chór)

mgr Jakub Witek

mgr Michał Gajda

Gdy śliczna Panna

Raduj się świecie

7. Trio klarnetowe mgr Sebastian Sobik Gloria in Exelcis Deo

We wish you a Merry Christmas

8. Duet dęty

(obój + rożek angielski)

mgr Michał Gajda Z narodzenia Pana
9. Chór i orkiestra smyczkowa PSM I st. mgr Ewa Adamczyk-Ścibik

mgr Jakub Witek

mgr Michał Gajda

Wesoła nowina

Mędrcy świata

beznazwy DSC_0412_tn DSC_0402_tn DSC_0388_tn DSC_0384_tn DSC_0380_tn DSC_0376_tn DSC_0363_tn DSC_0347_tn DSC_0338_tn DSC_0323_tn DSC_0303_tn DSC_0294_tn DSC_0243_tn DSC_0239_tn DSC_0205_tn

 

 

Skip to content