Na górze róże…

Na GÓRZE CHÓR!

Na dole fiołki…?

KOCHAMY ANIOŁKI 😉 !

SONY DSC

 

GÓRA ŚW. ANNY ZDOBYTA !!!– FIZYCZNE, MUZYCZNIE, DUCHOWO!
Chór żeński PSM II STOPNIA pokonał kolejny raz wszystkie stopnie 😀 :

Te kamienne – prowadzące na sam szczyt do sanktuarium

Te muzyczne – bo swoim profesjonalnym śpiewem zauroczył wiernych i słuchaczy – melomanów

Te duchowe – bo w takim miejscu nie da się być i zachowywać świecko!

 

WYJĄTKOWE MIEJSCE I WYJĄTKOWE PRZEŻYCIA TOWARZYSZYŁY DZIEWCZYNOM – wyjątkowa sobota 11.06.2016! a długa była, oj! długa…. jak dla maratończyków 😀 – od 11.30 – próby w szkole w Żorach – do 00.00 – przyjazdu do ŻOR!

A na Górze św. Anny…- kolejna próba, kolacja i występy.

Najpierw CHÓR wzbogacił mszę, śpiewając jej części stałe opracowane 2 –głosowo z organami (L. Delibes – Missa brevis), za którymi zasiadł sam inicjator WYDARZENIA – P. HUBERT PROCHOTA z PSM I i II stopnia w Opolu.

Po mszy zabrzmiał koncert, który w początkowej części wypełniony był pieśniami a’capella w wykonaniu chóru żeńskiego PSM II st. pod dyrekcją p. Zofii Mańka-Błaszczyk, drugą część wypełnił cykliczny utwór – Stabat Mater – G.B. Pergolesiego. Dzieło przeznaczone jest na chór żeński, duet wokalny, orkiestrę smyczkową i basso continuo, które realizował p. Hubert Prochota, jednocześnie dyrygując całością. Wykonawcami byli muzycy z opolskiej szkoły muzycznej i nasz żeński chór. Koncert udany, ale po nim późna pora (22.30) dała się we znaki. Na dobranoc jeszcze spacerek w ciemnościach przez cmentarz do autokaru i dość szybki powrót do domu!

Wrażeń dużo, zmęczenie wielkie, ale i satysfakcja niemała 😀

GRATULOWALI KSIĘŻA, ZAKONNICY, PUBLICZNOŚĆ…

UKŁONY DZIĘKCZYNNE DLA PANI DYREKTOR I DZIEWCZYN!

Nie ma jak wspiąć się na WYŻYNY – ZAWSZE TO BLIŻEJ NIEBA i poczuć się można jak prawdziwe ANIOŁKI:)… MUZYCZNE:)

W tych przeżyciach dziewczynom towarzyszyła p. Ewa Adamczyk-Ścibik i rejestrująca wydarzenie – K. Jarzyna.

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Skip to content