WYJAZDOWY KONCERT

W sobotę, 04.06.2016 roku nasz big band pod dyrekcją p. Michała Pradeli zagrał na Muzycznym Festynie Rodzinnym, który zorganizowała PSM I st. w Raciborzu.

Był to pierwszy z wyjazdowych koncertów, które odbyły się na zakończenie roku szkolnego. Dokładnie za tydzień (11.06.2016r.) formacja chóralna PSM II st. czyli chór żeński pod dyrekcją p. Zofii Mańka-Błaszczyk wyruszy na Górę św. Anny.

 

A co przeżyli na raciborskiej ziemi nasi bigbandowcy ? – o tym opowiada jedna z saksofonistek – Katarzyna Nowak

 

Koncert w Raciborzu to był cudowny czas spędzony w gorącej atmosferze, przy akompaniamencie śmiechu i orkiestry Big Band, którą przygotował p. Michał Pradela! Przyjechaliśmy na zaproszenie Raciborskiej Szkoły Muzycznej I stopnia i daliśmy niesamowity koncert dla tamtejszej publiczności, która później domagała się bisu.

W repertuarze znalazły się mocno osadzone utwory funkowe, jak i te „lekkie”- latynoskie. Muzycy również bawili się muzyką, którą wykonywali, dlatego koncert został odebrany bardzo pozytywnie. Dodatkowo każdy z nich mógł po koncercie zjeść pyszny bigos, ciasto i napić się ciepłej herbaty. Jednak nie można też zapomnieć o pogodzie, która w tym dniu wyjątkowo dopisała… a może aż za bardzo 🙂

  Był to koncert z tych tzw. Wspaniałych, pomimo braku odpowiednich warunków technicznych, które umożliwiałyby przyjemny odbiór muzyki i to zarówno dla publiczności, jak i grających. Kolejne zatem doświadczenie dla Big Bandu, który wciąż uczy się, JAK GRAĆ DOSKONALE, gdy warunki akustyczne, przestrzenne i pogodowe 😀  nie zawsze są komfortowe!

ZDJĘCIA ZE STRONY INTERNETOWEJ RACIBORSKIEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ, KTÓRĄ POLECAMY PRZEJRZEĆ!

http://psmraciborz.pl/gallery/zdjecia-z-festynu-foto/

 

k.j.

DSC_0156-1024x500 DSC_0131 DSC_0106 DSC_0103 DSC_0102 DSC_0099 DSC_0094 DSC_0093

Skip to content