WAPIENICA – DOM ZUCHA – to zobowiązuje do godnych zachowań!

Nie inaczej było i w tym roku. Nasza młodzież PSM II stopnia przyjechała tu na 4-dniowe „działanie w plenerze”.

W dniach 18-21 października 2018 roku odbyły się warsztaty chóralno-orkiestrowe. Zespół smyczkowy oraz chór żeński II stopnia pod czujnym okiem opiekunów: p. Ewy Adamczyk-Ścibik, p. Katarzyny Jarzyny, p. Jakuba Kołodziejczyka i p. wicedyrektora Michała Gajdy przygotowywali się do koncertu z okazji Święta Niepodległości organizowanego przez naszą szkołę.

Oprócz ciężkiej pracy znalazł się również czas na odpoczynek. Wieczorne seanse filmowe, spacery, a nawet pizza – to wszystko dodawało nam chęci i motywacji. Oczywiście nie mielibyśmy na to wszystko siły, gdyby nie pyszne i pożywne jedzenie, którego tam nie brakowało J. Pomimo tego, że wiele osób odjeżdżało lub dojeżdżało i nie wszyscy byliśmy w komplecie, był to również dobry czas na integrację.

Jestem pewna, że czas spędzony na warsztatach nie był czasem zmarnowanym. A czy się obijaliśmy zamiast pracować – to Państwo ocenią po koncercie.

To relacja jednej z uczestniczek – Hanny Wierzyckiej – ucz. I kl. PSM II st.

Można rzec, że kołacza nie jedliśmy, ale pracy było sporo. Repertuar patriotyczny, kolędowy i karnawałowy przeplatany programem urodzinowego koncertu z Krzesimirem Dębskim i zespołem Carrantuohill (który odbył się w Cieszynie i Bielsku – Białej – 26, 27.10.2018). Krótkie spacery jako oddech między jednym muzycznym aktem, a drugim., a trzecim… no i atrakcje w postaci wieczornej pizzy przy wzruszającym filmie o Beethovenie „Kopia mistrza”. Dobra atmosfera i warunki pracy oraz gościnność Gospodarzy to z pewnością atuty DOMU ZUCHA!

ZUCH TEŻ KAŻDY, KTO WYTRWAŁ W TYCH INTENSYWNYCH PRÓBACH!

Bez pracy nie byłoby pizzy 😀 

A kołacze czyli „wyśmienite” nuty patriotyczne, kolędowe i karnawałowe Państwo sami usłyszą na koncertach w MOK –u w Żorach.

 

Warsztaty zorganizowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik, której za całokształt działania, dyrygowania i opieki dziękujemy!

Zdjęcia i opis  – k.j.

Skip to content