Nieodłącznym muzycznym elementem świątecznego nastroju w okresie Bożego Narodzenia jest balet „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego. Jego treść nawiązuje do świąt: jest choinka, są prezenty i świąteczna atmosfera. Wydarzenia realistyczne przeplatają się ze snem głównej bohaterki baletu, Klary. Wyruszyliśmy więc 28 listopada 2019r. do Bielskiego Centrum Kultury, aby nacieszyć oczy i uszy przedstawieniem tego baletu przez artystów Narodowego Baletu Kijowskiego.

Jak było? Przeczytajcie o tym w krótkich recenzjach uczniów:
Balet był cudny, wszyscy wyglądali i tańczyli pięknie. Primabalerina i jej partner byli bardzo profesjonalni. Cała otoczka spektaklu baletowego była przemagiczna. Wspólny powrót do domu też wywołuje mój uśmiech.
Natasza Szleng

Moje wrażenia z baletu pt. „ Dziadek do orzechów” są dobre. Najbardziej podobały mi się stroje tancerzy i trudne figury taneczne.
Karolina Szweda

Wyjazd na balet pt. ,,Dziadek do orzechów” był bardzo fajny, ponieważ tancerze mieli przepiękne stroje, w autobusie było śmiesznie i cała wycieczka bardzo mi się podobała.
Dominika Musioł

Balet „Dziadek do orzechów” podobał mi się nadzwyczaj ze wszystkich spektakli na jakich byłem w swoim życiu. To przedstawienie było piękne, ale muzyka była zbyt głośno, w dodatku jak wchodziliśmy po dzwonku, to musieliśmy czekać dość długo, aż akustycy wybiorą muzykę. Poza tym wszystko było ok.
Mikołaj Pradela

Było super, ponieważ tancerze byli przepięknie ubrani. A gdy tańczyli „Adagio” to opadła mi szczęka.
Anna Truszkowska

Balet „Dziadek do orzechów” był nudny i mało zrozumiały, oprócz Tańca rosyjskiego cukru. Był on zrozumiały i bardzo energiczny. Reszta była nudna i mało zrozumiała.                                                                                                                              Miłosz Smyczek

Przedstawienie było ładne, ale akustycy zachowywali się głośno.
Maciej Siejok.

Na spektaklu było super, ale najbardziej podobały mi się popisy tancerzy w II akcie – Pas de deux w wykonaniu Primabaleriny i jej partner, którzy mieli piękne stroje. Bardzo ciekawym momentem były także tańce słodyczy różnych narodowości w Krainie Słodyczy.
Magdalena Smołka

Bardzo mi się podobało. Chciałabym jeszcze raz pojechać na taką wycieczkę 
Marysia Wrzodak

Czułem się zrelaksowany, mogłem w końcu odpocząć . Kiedy wracaliśmy, ciągle oczami wyobraźni widziałem jak jedna z tancerek skakała niczym kangurek . W autobusie było extra! Trochę sobie pożartowaliśmy.
Remigiusz Kwiatkowski

Uważam, że warto zobaczyć taki balet. Było wspaniale i ciekawie.
Natalia Gałęziewska

Na balecie ,,Dziadek do orzechów” było fajnie ponieważ tancerze i tancerki mieli piękne stroje i tańce słodyczy były bardzo fajne. Po spektaklu próbowaliśmy różnych figur.
Alicja Grima

Na balecie „Dziadek do orzechów” było tak fajnie. Ale mam troszkę uwag dotyczących akustyków obsługujących koncert. Najpierw ciągle głośno gadali i jeszcze muzyka była za głośno odtwarzana. I trzeba było czekać aż odtworzą właściwą muzykę. Oceniam 7 na 10. Potem były tylko plusy.
Rafał Szymura

BARDZO PODOBAŁO MI SIĘ WYKONANIE, KTÓRE PRZEDSTAWILI TANCERZE. SPEKTAKL BYŁ POKAZANY W BARDZO CIEKAWY SPOSÓB. CAŁĄ WYCIECZKE OCENIAM BARDZO POZYTYWNIE 
EWA JAKUBCZYK 

Fajne. Polecam.
Karol Jędrzejek

Wyjazd na spektakl dla uczniów klas III i VI/6 oraz kilkorga uczniów klas IV/6 i III/4 zorganizowały panie: Maja Bańczyk i Bogusława Kalamarz.

Recenzje zebrała i tekstem opatrzyła Bogusława Kalamarz, która też zadbała o pamiątkowe zdjęcia.

Cudowna opowieść przedświąteczna prezentowana w Domu Muzyki zachwyciła dzieci i dorosłych.

Poniżej filmowa relacja z tego wydarzenia:

 

https://www.facebook.com/BCKBIELSKOB/videos/478864252750573/

 

Skip to content