I to nie tylko dlatego, że wydarzenie miało miejsce w pomieszczeniu na najwyższym piętrze w szkole:)

W piątek, 02 czerwca 2017 nasz stryszek – poddasze (jak kto woli 😀 ) było zajęte przez gościa, który przyjechał do szkoły aż z Warszawy na zaproszenie p.  Soni Mitros. Pan Krzysztof Komendarek-Tymendorf, altowiolista, poprowadził warsztaty dla naszych uczennic. Na co dzień prowadzi zajęcia ze studentami w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 Podczas warsztatów młode altowiolistki mogły poznać kilka nowych ćwiczeń usprawniających prowadzenie smyczka oraz pracę i układ prawej ręki. Każda uczennica miała też godzinną lekcję poświęconą interpretacji konkretnego utworu.

  Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze, nie obyło się bez złamania smyczka! Ale to na szczęście!

 Wszyscy uczestnicy, a także Pan Krzysztof, który warsztaty prowadził, byli z nich bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym z powodzeniem powtórzymy altówkowe spotkanie. 😀 

Tekst  – p. Sonia Mitros

 

Kilka słów o naszym gościu

Krzysztof Komendarek-Tymendorf – to muzyk, menedżer i animator kultury. Pochodzący z muzycznej rodziny artysta – daleki potomek kompozytora z przełomu XVIII i XIX wieku Michała Kleofasa Ogińskiego, autora słynnych polonezów – jest altowiolistą, absolwentem klasy prof. Ireny Albrecht w gdańskiej Akademii Muzycznej, gdzie dziś uczy kolejne pokolenia specjalistów w grze na altówce. 

Jest członkiem zespołów kameralnych Balthus Quartet i Duo del Gesu, chętnie współpracuje z innymi muzykami – ma w dorobku wspólne występy m.in. z: Tytusem Wojnowiczem, Christophem Hartmannem czy Avri Levitanem. Chętnie udziela się również na płaszczyźnie okołomuzycznej i charytatywnej: przez kilka lat był dyrektorem EURO Chamber Music Festivalu w Gdańsku, jest Music.

zdj. k.j.

DSC_0860 DSC_0859 DSC_0858 DSC_0857 DSC_0856 DSC_0855 DSC_0854 DSC_0853 DSC_0852 DSC_0851 DSC_0850 DSC_0849 DSC_0848

Skip to content