W piątek, 30 listopada 2018 roku w sali kameralnej ZPSM Żory odbył się koncert studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wystąpili akordeoniści Szczepan Szubzda, Karol Jabłoński oraz wiolonczelista Konrad Bargieł.

Wykonawcy zaprezentowali szerokie spektrum muzyki klasycznej, oferując kompozycje solowe (akordeon) i kameralne (akordeon i wiolonczela) takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Sofia Gubaidulina, Manuel de Falla, Mikołaj Majkusiak.

Wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem ze strony publiczności, która licznie zagościła w sali kameralnej. Muzycy odwdzięczyli się dojrzałą prezentacją, ‘malując przepiękne, muzyczne obrazy’.

Warto nadmienić, iż wykonawcy to artyści z „najwyższej półki”, rokrocznie sięgający po najwyższe laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Bardzo dziękujemy im za przybycie!

P. Krystianowi Saciłowskiemu, który „sprowokował” i poprowadził wydarzenie oraz przygotował dla nas relację –  podziękowania równie serdeczne!

Zdjęcia – p. Michała Gajda

k.j.

Skip to content