WYRASTAMY NA WIELKICH ZA PRZYKŁADEM

banermarcinwyrostek

Dnia 27 września 2016 roku (tj. wtorek) o godz. 19.00 żorska klasa akordeonu uczestniczyła w fantastycznym koncercie Marcina Wyrostka, który wystąpił wraz z Tango Corazon Quintet i wokalistą Marcinem Jajkiewiczem.

Koncert odbył się w Teatrze Ziemi Rybnickiej, a licznie zgromadzona i żywiołowo reagująca publiczność mogła wysłuchać mieszanki muzyki bałkańskiej, latyno – amerykańskiej, tang Astora Piazzolli oraz autorskich kompozycji Marcina Wyrostka i Piotra Zufala – basisty zespołu.

Akordeonista wykonał również fragmenty „Toccaty d – moll” J. S. Bacha oraz „Zimę” A. Vivaldiego.

Podczas koncertu została zaprezentowana muzyka rozrywkowa na bardzo wysokim poziomie oraz szeroki wachlarz możliwości wykonawczych i brzmieniowych akordeonu.

Słowa uznania należą się również całemu zespołowi – artyści, oprócz profesjonalnej gry na swoich instrumentach pokazali również, jaką radość można czerpać z muzyki i koncertowania.

Estera Manderla

A oto, jakie wrażenia z koncertu wynieśli uczniowie:

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w koncercie Marcina Wyrostka. Bardzo podobały mi się utwory, które zaprezentował i byłam pod wrażeniem jego gry na akordeonie.

Karolina Holecka

Na koncercie Marcina byłam już kilka razy, ale ten występ był wyjątkowy, taki magiczny. Tuż po koncercie akordeonista podpisał mi płytę i miałam przyjemność zrobić sobie z Nim zdjęcie 🙂

Patrycja Gałach

Koncert Marcina Wyrostka bardzo mi się podobał. Jestem pod wrażeniem jak grał pan na bębnach. Bardzo chętnie poszedł bym jeszcze raz.

Antoni

Ciągle jestem pod wrażeniem koncertu z udziałem pana Marcina Wyrostka. Zobaczyłem, że akordeonem i muzyką można się świetnie bawić. Też tak chcę 😉

Tymek Rzyczniok

Było super! Koncert bardzo mi się podobał i na długo pozostanie w mojej pamięci, a zwłaszcza „wygłupy instrumentalne” muzyków 🙂

Karolina Maryńczak

Koncert Marcina Wyrostka był świetny. Też chciałbym tak grać jak On… Pan Marcin Wyrostek to naprawdę wielki artysta.

Dawid

Uczniów zmobilizowała do wyjazdu na koncert p. Estera Manderla, przygotowała także tekst i zdjęcia – dziękujemy:)

dsc_0727dsc_1898marcin-wyrostek-640x390