W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, uczniowie klas wiolonczeli w naszej szkole mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, które odbyły się 9 kwietnia 2018 r. w Sali Kameralnej. Naszym gościem była pani profesor Urszula Marciniec-Mazur z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, która poprowadziła lekcje otwarte z siedmiorgiem naszych uczniów.
Zajęcia przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze; pani profesor z poczuciem humoru, ale i z dużą stanowczością ,,poprawiała” naszych adeptów, pomagając im dobrać pewne ćwiczenia odpowiednie do ulepszenia aparatu gry, a także uczulając ich ,,uszka” na intonację oraz frazowanie.
To bardzo ważne, aby uczniowie od czasu do czasu spotykali się z innymi pedagogami uczącymi tego najważniejszego dla nich w szkole muzycznej przedmiotu, jakim jest instrument główny. Mają wtedy okazję posłuchać, jak inni nauczyciele pracują nad tymi samymi problemami, z którymi oni borykają się na co dzień.
Również nam, nauczycielom, daje to świeże spojrzenie na pewne kwestie i motywuje do dalszego samodoskonalenia tak w zakresie nauczania gry na wiolonczeli oraz ustawiania tzw. aparatów, jak i do skutecznego ,,zarażania” młodzieży miłością do tego wspaniałego instrumentu!

Tekst – p. Agnieszka Bator – Skowrońska

zdj. p. Alicja Naworska