Ej, kolęda, kolęda…

W czwartek, 19.12.19r. ok. 18.00  w sali kameralnej ZPSM  chór mieszany II st. wraz zaproszonymi gośćmi (uczniowie, nauczyciele i rodzice) wspólnie zaśpiewali kilka znanych kolęd.

Chór mieszany na wstępie zaintonował Dlaczego dzisiaj w opr. J. Świdra. Przy akompaniamencie Bartka Świtacza i Wojtka Smołki śpiewano (oczywiście spontanicznie 🙂 ) takie kolędy jak: Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, W żłobie leży, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi. Kolędę Lulajże Jezuniu  chórzyści wraz z gośćmi wykonali a’capella – pięknie dobierając drugi i trzeci głos. Jak na spontaniczne śpiewanie wyszło całkiem sympatycznie i  nastrojowo. Na zakończenie kolędowania Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem z przedstawicielami: grona pedagogicznego, rodziców i uczniów.

Organizatorem wydarzenia oraz przygotowanie zespołu chóralnego, prowadzenie – p. Ewa Adamczyk- Ścibik, zdj. p. Natalia Tomecka.