WEEKEND NAGRÓD – WYRÓŻNIONY ZPSM ŻORY

Podium with trophiesWEEKEND 21-23 KWIETNIA 2017 (piątek – niedziela) był dla szkoły niezwykle obfity w nagrody dla naszych uczniów PSM I stopnia. W jednym czasie wyróżnionych zostało 41 dzieci na ogólnopolskich konkursach.

A kto jest tym szczęśliwcem?

CHÓR „DIMINUENDO”pod dyrekcją p. Ewy Adamczyk-Ścibik otrzymał:

III MIEJSCE w V  Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w  Lyskach, 23.04.2017r.  – a to przecież 38 dzieci naraz nagrodzonych za piękny i właściwy śpiew, za poruszające interpretacje wykonywanych utworów.

Na listę wyróżnionych trafili także  laureaci solowej gry na instrumentach dętych na XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „JUPITER 2017” w Krakowie,  21–23.04.2017r.

I tak:

II MIEJSCE zdobył BARTOSZ GABRYŚ – kl. V C6 –  klasa waltorni p. Tomasza Wójtowicza

WYRÓŻNIENIE otrzymali:

– KAMILA KANIA –  kl. III C6 –  klasa saksofonu p. Łucjana Brzozy

– SANDRA KWOKA –  kl. V / VI C6 – klasa klarnetu p. Sebastiana Sobika

Uczniom w Krakowie akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

ZWYCIĘSTWA TO ZAWSZE WIELKIE PRZEŻYCIE –  o tym świadczą słowa  uczestników konkursu.

A oto krótka relacja z grupowego wyjazdu chóru na konkurs, którą przygotowała p. dyrygent Ewa Adamczyk- Ścibik.

W dniu 23 kwietnia 2017 chór Diminuendo  reprezentujący ZPSM w Żorach wziął udział w V  Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w  Lyskach. W konkursie wzięły udział chóry z Polski i z Czech ( m.in.; chór Uniwersytetu Łódzkiego, chór Angelus z Tarnowskich Gór, 2 chóry z Czech).

Nasz chór Diminuendo zajął zaszczytne III MIEJSCE oraz otrzymał nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. Zostaliśmy wspaniale przyjęci; nasz występ był długo oklaskiwany przez licznie zgromadzoną publiczność, czekał na nas wspaniały poczęstunek ( na słodko oraz bogracz).

W roli opiekunów pojechały z nami  mamy chórzystów: p. Ilona Kaźmierczak oraz  p. Agnieszka Rduch – bardzo im dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Niespodziankę sprawiła nam również nasza kochana p. Dyrektor – przyjechała, żeby nas dopingować i wysłuchać naszego występu. Dziękujemy jej również.

Gratuluję wszystkim wspaniałym chórzystom (2 chłopców z zespołu chłopięcego naszej szkoły ‘’zasiliło ‘’nasz chór)!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Ewa Adamczyk -Ścibik  ( pozwoliłam sobie dyrygować tym kochanym chórem) 🙂

Pani Ewie dziękujemy za tekst i zdjęcia na stronę

Zdjęcia – p. Ilona Kaźmierczak

WIELKIE GRATULACJE

DLA WSZYSTKICH WEEKENDOWYCH ZWYCIĘZCÓW!!!

WEEKEND może niektórym kojarzy się z odpoczynkiem,

DLA NAS TO CZAS PRACY I WIELKIEGO WYSIŁKU!

JAK WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYCH OBRAZKACHJ – DYPLOMACH!!!

A lista wszystkich nagrodzonych uczniów w tym roku szkolnym – w zakładce OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

20170427_150636_tn

20170423_155239_tn 20170423_160022_tn