Nadszedł maj i klasa gitary miała ręce pełne roboty. Intensywne ćwiczenie do egzaminów oraz częste popisy wypełniły po brzegi przedostatni miesiąc przed wakacjami. W tym natłoku wydarzeń znalazło się jeszcze miejsce na warsztaty gitarowe.

13 maja w poniedziałek, po raz drugi gościł  u nas znakomity gitarzysta i pedagog, dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu „Śląska Jesień Gitarowa”, profesor Akademii Muzycznej  w Katowicach, dr hab. Marek Nosal. W lekcjach mistrzowskich z nim uczestniczyli gitarzyści i gitarzystki PSM II st., a także kilku uczniów PSM I st. Nasz gość w sposób bardzo wnikliwy przyglądał  i przysłuchiwał się grze naszych wychowanków. Udzielał niezwykle cennych rad, dotyczących rozwiązywania napotykanych trudności, związanych z poszczególnymi technikami gitarowymi. Dla nas nauczycieli była to możliwość podpatrzenia warsztatu pedagogicznego wybitnego dydaktyka. Spotkanie i praca z mistrzem, zarówno w uczniach jak i pedagogach, wzbudziła dużą motywację do dalszego zgłębiania tajników wspaniałego instrumentu, a przede wszystkim do rozwijania przyjaźni z muzyką. Miejmy nadzieję, że to wydarzenie zostanie w naszej pamięci jak najdłużej.

Tekst – p.  Małgorzata Świtacz

Zdjęcia – p.  Małgorzata Świtacz i p. Krzysztof Kołodziej