We wtorek, 10 grudnia 2019r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wybitnego flecistę i pedagoga, dr hab. Wiesława Suruło, profesora Akademii Muzycznej w Krakowie. Warsztaty fletowe prowadzone były przez tego konsultanta dla flecistów szkoły średniej, ale również młodsi fleciści, uczniowie szkoły podstawowej, mogli znaleźć coś dla siebie. Wszyscy uczniowie brali udział w wykładzie na temat ważnych zagadnień dotyczących gry na flecie poprzecznym, a uczniowie szkoły średniej mogli współpracować z profesorem praktycznie, podczas 40 minutowej lekcji dla każdego z nich. W Warsztatach fletowych brali udział wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły w specjalności fletowej.
Oto relacje uczniów biorących udział w Warsztatach fletowych:
Udział w warsztatach fletowych to dla mnie kolejne wskazówki, jak świadomie ćwiczyć grę na instrumencie, ciekawie interpretować utwory i rozwijać swoje umiejętności.
Martyna Gudalewska kl. II PSM II st.

10 grudnia 2019 roku odbyły się warsztaty fletowe, w których po raz kolejny miałam okazje doskonalić swoje umiejętności w grze, w obecności profesora Akademii Muzycznej w Krakowie, dr hab.Wiesława Suruło.
Podczas lekcji, profesor udzielał mi wielu cennych rad technicznych oraz tych, które dotyczyły interpretacji utworu. Pokazał mi, że warto jest eksperymentować z dynamiką w utworze, tak, aby stał się jak najbardziej ciekawy, oczywiście nie odbiegając od tego, jakim stylem danej epoki się posługiwano. Dr Suruło uświadomił mi również, ze moje podwójne staccato nie do końca jest takie, jakie powinno być. Podczas zajęć ćwiczyliśmy to staccato na różne sposoby, w celu odnalezienia jak najlepszego brzmienia.
Podsumowując, lekcje z profesorem bardzo mi się podobały oraz czuję się zmotywowana do dalszej gry na instrumencie.
Roksana Szrubarz – kl. V PSM II st.

W części praktycznej brali udział następujący uczniowie: Agata Szolc, Rafał Jaworski, Roksana Szrubarz, Martyna Gudalewska, Karina Kwoka, Ewa Łakota. O godz. 17:00 odbył się wykład i zajęcia dla uczniów PSM I stopnia. Temat wykładu: Rola właściwej postawy i oddechu w kształtowaniu poprawnej techniki gry – techniki rozluźniające, powiększenie zasobności oddechu, codzienne ćwiczenia techniczne.

Organizatorem wydarzenia była p. Barbara Śrubarz, która przygotowała relację i zdjęcia.