WARSZTATY FAGOTOWE w Katowicach

fagot (1)W dniu 24 maja 2017 roku (środę) w ZPSM – Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Katowicach odbyły się warsztaty fagotowe zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej oraz ww. szkołę. Warsztaty miały tytuł „Zagadnienia oddechowe i emisyjne w grze na fagocie”, a poprowadził je dr hab. Artur Kasperek z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W warsztatach czynny udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy Renaty Taut – Jacek Krymer oraz Małgorzata Szafraniec. Pan profesor docenił postępy naszych uczniów, których miał już okazję poznać na Warsztatach organizowanych w naszej szkole w roku 2014 oraz na I Festiwalu fagotowym w Wadowicach w styczniu 2017 roku.

artur-kasperekUczniowie ćwiczyli zadęcie, sposoby wydobycia dźwięku, siłę oddechu, a także obserwowali innych uczestników warsztatów i ich lekcje z drem Kasperkiem.

Tekst – p. Renata Taut

Więcej o prowadzącym na stronie