W niedzielę, 6.10.2019r. w żorskim MOK-u odbyła się uroczysta Gala sportowego świata z okazji Jubileuszu 90 lat Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących kilka pokoleń piłkarek i piłkarzy ręcznych.
Na uroczystości tej wręczono wiele nagród zasłużonym działaczom sportowym – zabrzmiały więc po wielekroć uroczyste fanfary w wykonaniu uczniów PSM II stopnia z klasy p. Michała Pradeli.
Zagrał kwartet trąbek w składzie: Antoni Gwardecki, Paweł Jarzyna, Bartek Musioł i Jacek Labus. W uroczystości uczestniczył m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, Prezes PKOL i jednocześnie Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i wiele osobistości świata sportowego.
Ktoś pomyśli – co mają wspólnego sport i muzyka? – np. to, że w sporcie i w naszej szkole trzeba dużo samozaparcia, systematyczności i ćwiczenia. Ale i w jednej, i drugiej dyscyplinie odnaleźć można wiele przyjemności i spełnienia.
Nasi chłopcy nie tylko dodali splendoru uroczystości, ale również służyli pomocą techniczną.

BRAWO TRĘBACZE!

Tekst i zdjęcia – p. Barbara Winiarska-Labus