W czasie pandemii, kiedy to szkoły nie mogły dotrzeć bezpośrednio do kandydata, kiedy to wszystkie koncerty umuzykalniające skierowane do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli (w tym i nasze „MUZYCZNE ZOO”) musiały zostać odwołane ze względów bezpieczeństwa, szukanie przyszłego młodego adepta sztuki muzycznej było sporym wyzwaniem. Nasza szkoła jednak ŚWIETNIE SOBIE Z TYM PROBLEMEM PORADZIŁA!

Filmiki instrumentalne nakręcone przez nauczycieli bądź uczniów – A NIE ZABRAKŁO ANI JEDNEGO INSTRUMENTU! NAWET TEORII  😀 –  cieszyły się ogromnym poparciem w momencie prezentacji na naszym szkolnym fb i stronie internetowej! Nagrany został wideoklip KOCHAM CIĘ MUZYCZNO, który na dzień dzisiejszy ma 3653 wyświetlenia!!!, a który swoją energią z pewnością mógł wielu słuchaczy pozytywnie do muzyki nastawić, wręcz „zarazić” 😀 .

Informacje o naszej szkole w formie plakatu rekrutacyjnego rozprowadzone zostały w wielu szkołach, przedszkolach, zamieszczone zostały na stronach internetowych MOK –u, reklamowane przez Miejskie Radio Internetowe Radio Żory.

Bo….

Nasza szkoła to WYJĄTKOWE MIEJSCE! – z pewnością potwierdzić to  mogą nasi liczni absolwenci, co z wielkim sentymentem wspominają lata spędzone w tych zabytkowych murach.

Bo…

Szkoła Muzyczna w Żorach to placówka artystyczna z 30-letnią historią, o dwóch poziomach kształcenia, gdzie można nauczyć się muzykowania solo i w zespole, grania na różnych instrumentach, koncertowania na scenie i słuchania muzyki.

No i UDAŁO SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ rzesze młodych melomanów, chętnych do niełatwej nauki gry na instrumencie, chętnych do poznawania MUZYKI!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do PSM I st. mieliśmy 60, a do PSM II st. 16 zgłoszeń! Jest to sytuacja naprawdę wyjątkowa, gdyż wiele szkół borykało się z małą ilością podań. Dla porównania w ubiegłym roku zgłosiło się 82 kandydatów do PSM I stopnia oraz 20 do PSM II stopnia. Badanie przydatności odbyło się w tych trudnych pandemicznych warunkach 12 i 16 czerwca 2020 z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa dla każdej ze stron. (Procedury przeprowadzenia rekrutacji do PSM I i II stopnia w trakcie zagrożenia epidemicznego Covid-19 zamieszczone zostały na stronie internetowej szkoły).

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA TYM WSZYSTKIM,

KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO SKUTECZNEJ „AKCJI REKRUTACYJNEJ 2020”

i reklamy naszej szkoły!

Teraz tylko pozostaje czekać do 1 września, kiedy to  pierwszaki z C6  i C4 i te nieco starsze z PSM II stopnia  przyjdą z radością do naszej szkoły! Oby tak się stało!