WARSZTATY TRĄBKOWE

Wydarzenie opisuje czynna uczestniczka, ucz.  kl. V PSM II st.  – Antonina Kuś

We wtorek, 24 października 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty trąbkowe z dr hab. Wacławem Mulakiem*. Trwały one od godziny 15:30 aż do 21.00. W tym czasie każdy uczeń miał czas na indywidualne zajęcia, na których udzielono nam wielu cennych rad dotyczących gry na tym instrumencie. Mogliśmy także słuchać, jakie uwagi dane zostały innym i „wyciągnąć” z nich coś dla siebie. Dotyczyły one techniki gry, ale także interpretacji utworów, jakie obecnie gramy. Myślę, że każdy z nas jest zadowolony ze spotkania, a na podstawie udzielonych nam porad będziemy mogli szlifować swoje umiejętności.

Dodajmy:

Organizatorem warsztatów byli nasi pedagodzy tego instrumentu: p. Dawid Wita oraz p. Michał Pradela. Szczegółowe uwagi dostał każdy uczeń z osobna, pewnie i nauczyciele wyciągnęli wnioski ze spotkania, natomiast co warto podkreślić – wszyscy usłyszeli  ogólną konkluzję:

TRZYMAĆ DOBRY POZOM!

Przypomnijmy, kim jest dr hab. Wacław Mulak – ze strony internetowej Akademii Muzycznej w Krakowie tak czytamy:

* W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. W tym samym roku rozpoczął pracę w Capelli Cracoviensis na stanowisku pierwszego trębacza (solisty). Od 1996 uzupełniał umiejętności muzyczne na studiach podyplomowych w Hochschule für Musik w Stuttgarcie, a następnie w Monachium w klasie trąbki prof. H. Läubina. Jest laureatem pierwszych nagród, m.in. na: Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych we Wrocławiu (1989), Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy (1993). Współpracował z wieloma orkiestrami, takimi jak: Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna Auxo, Sinfonietta Cracovia, Sinfonietta Tübingen, Orkiestra Opery w Stuttgarcie, Radiowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie. Obecnie pracuje w  Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie jako pierwszy trębacz(solista). Koncertował pod batutą wielu znakomitych dyrygentów, m. in.: L. Zagrosek, J. Semkow, S. Skrowaczewski, K. Penderecki, K. Kord, W. Polianicko, A. Wit, E. Krivine, G. Chmura, J. Kasprzyk, G. Nowak. W roku 2001 uzyskał kwalifikacje I stopnia w dziedzinie instrumentalistki w zakresie gry na trąbce. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1999 roku jest wykładowcą letnich Kursów w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest również współzałożycielem zespołu Barock Tune.

DSC_0343 DSC_0334 DSC_0328 DSC_0327 DSC_0324 DSC_0319