NIE TAKI UCZEŃ STRASZNY, JAK GO MALUJĄ..

STRACHY NA LACHY czyli W ZPSM ŻORY POWIAŁO GROZĄ

Tekst o obchodach DEN na wesoło 😀

W piątek, 13 października 2016r. wieczorową porą w naszej szkole powiało grozą! Strachy wyszły z ukrycia i zagroziły zebranym na spotkaniu z OKAZJI DNIA EDKUKACJI NARODOWEJ. A zaproszonych gości było, a było… CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY OBSŁUGI, NASI EMERYTOWANI PRACOWNICY, PRZEDSTAWICIELE RADY RODZICÓW…

Same niespodzianki, „żywa” muzyka skrzypiąca, zgrzytająca i jęcząca wykonana przez uczniów (wyuczonych nota bene przez nauczycieli 😀 )*, odjazdowe wjazdy 😀 rowerowe, zabawa w szukanie klucza do zamkniętych drzwi, zagadki muzyczne, logiczne, praktyczne dla uwięzionych w salach nauczycieli, którzy przyszli ratować własne dzieci 😯 . Nie da się opisać, co działo się w klasach, w których nauczyciele rozwiązywali krzyżówki, pili dziwne przygotowane specjalnie dla nich mikstury, grali dzieła klasyczne na fortepianach i zaglądali do doniczek 😉 . Trzeba było być nie lada odważnym, aby wśród „żorskich” ciemności przy świszczących zgrzytach, piskach, jękach i szmerach dać radę zadaniom (przygotowanych przez uczniów wdzięcznych za naukę 😀 )

Zabawa pt. „ZAGRAJMY W GRĘ” dała się niektórym nauczycielom we znaki, ale po uzyskaniu „wolności”, uczniowie z wielkim uznaniem i wdzięcznością zaśpiewali wszystkim zebranym „STO LAT”, złożyli życzenia oraz wręczyli „odstresowujące” prezenty ➡ herbatę – meliskę i klucze „do muzyki”! Było i trochę strasznie, i wesoło, i uroczyście, a na pewno nietuzinkowo, jak już tradycja żorskiej szkoły muzycznej nakazuje!

A że uczniowie w tej szkole są zdolni, to wiemy, nawet w układaniu trójkątnych kostek Rubika!

JAK GRAĆ TO GRAĆ!

NAUCZYCIELOM NA ICH ŚWIĘTO –  STO LAT!

*aż niemożliwe, że te instrumenta wszelkie takie mają możliwości!