TO TEŻ TRZEBA UMIEĆ!

W związku z tym 12 października 2016 r. zorganizowano w szkole warsztaty chóralne dla członków chóru PSM I st. „DIMINUENDO”. Na zaproszenie p. Ewy Adamczyk-Ścibik warsztaty poprowadziła p. Hanna Świtała*, absolwentka naszej szkoły II st.

Pozytywne wokalne „zamieszanie” w celu podwyższenia poziomu wykonawczego  chóru od razu zauważyły chórzystki. Oto ich relacje:

W ubiegłym tygodniu miałam okazję uczestniczyć w warsztatach chóralnych. Pani prowadząca była miła i ciekawie opowiadała. Mówiła o rzeczach bardzo istotnych dla osób, które śpiewają (jak poprawnie oddychać, śpiewać itp.). Oprócz teorii były ćwiczenia praktyczne, przez które uświadomiłam sobie tak naprawdę jak wysoką mam skalę głosu i jakie są moje możliwości. Całe warsztaty bardzo mi się podobały i mam nadzieję, że w ciągu roku szkolnego będzie ich jeszcze sporo. Myślę, że dzięki tej uzyskanej wiedzy, na konkursach będziemy zajmowały pierwsze miejsce.

Karolina Rugor

W środę 12.10. 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty chóralne. Poprowadziła je pani mgr Hanna Świtała – absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Pokazała nam, jakim sposobem możemy wydobyć głośne brzmienie, śpiewając wysokie dźwięki. Także przedstawiła nam parę ćwiczeń rozgrzewających. Okazały się one bardzo przydatne i mamy nadzieję, że pani Hanna ponownie nas odwiedzi.”

Karolina Radecka

Na naszych warsztatach panowała super atmosfera. Dużo się śmiałyśmy i wygłupiałyśmy. Nie wiedziałam że istnieje tyle różnorodnych ćwiczeń na przeponę oraz o tym, że wysokie dźwięki powinniśmy „zwymiotować”, aby je dobrze zaśpiewać ;). Warsztaty mogę zaliczyć do tych, które poprzez zabawę nauczyły mnie bardzo wiele. Jestem szczęśliwa, że mogłam w nich uczestniczyć. Czekam na kolejne odwiedziny pani.

Amelia Połeć

Warsztaty tak się spodobały, że p. Hanna Świtała poprowadzi je ponownie, następne odbędą się 16.11.2016 oraz 14.12.2016.

SONY DSC

*HANNA ŚWITAŁA jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe). Wykonuje muzykę głównie oratoryjno-kantatową, specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce dawnej – od projektów z muzyką renesansu po późny barok, szczególną miłością darząc kantaty Jana Sebastiana Bacha. Pracuje jako nauczyciel śpiewu oraz fortepianu w prywatnej placówce edukacyjnej w Mysłowicach.

Posiada swój zespół muzyczny (Hegemony), zorientowany w stylu na muzykę z pogranicza rocka progresywnego; zespół ma na koncie dwie płyty.

POLECAMY!

hanna-switala

W wolnych chwilach maluje akwarelą.