W czwartek, 17 maja 2018 r. odbył się w szkole Konkurs Pianistyczny na najciekawszą Sonatę, Sonatinę lub Rondo.

Wzięło w nim udział  12 uczniów z klas IV – VI szkoły I stopnia.

Jury (nauczyciele) nie brało pod uwagę stopnia trudności utworów, tylko wyraz artystyczny przekazany przez wykonawcę. Została omówiona forma sonaty i ronda tak, aby widownia mogła również głosować na najbardziej trafne wykonania klasycznego repertuaru. Większość publiczności była zgodna z Jury. Nagrody otrzymali:

I miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Faustyna Kempny z klasy VI C6.

II miejsce ex aequo zajęli Karol Jędrzejek z klasy IV oraz Szymon Dubiel z klasy V C6.

III miejsce zajęła Zuzanna Król z kl. IV C4.

Nagrodami w konkursie były nuty z utworami F. Chopina.

W czasie obrad Jury publiczność i uczestnicy konkursu wysłuchali wspaniałego występu Pawła Gwoździa z klasy V szkoły II stopnia, który wykonał I cz. Sonaty C-dur op. 2 nr 3 L. van Beethovena.

Tekst – p. Jadwiga Barańska, zdj.