czyli

RZECZYWISTOŚĆ  RÓWNOLEGŁA

(do koncertów w NOSPR…)

A działo się to również 12 marca 2017r., o godz.17.00 w Zameczku w Siemianowicach Śląskich, gdzie wystąpili uczniowie PSM I st. w Żorach z klas instrumentów smyczkowych: skrzypiec – p. Jakuba Witka, altówki – p. Soni Mitros oraz wiolonczeli – p. Agnieszki Bator-Skowrońskiej.

Koncert odbył się w pięknej Sali Lustrzanej, po brzegi wypełnionej słuchaczami. Oprócz uczniów naszej szkoły wystąpiła młodzież ucząca się w Szkole Artystycznej Muzykalne Siemianowice (fortepiany i gitary) oraz dzieci z Przedszkola nr 16 w Siemianowicach Śląskich (zespół taneczny).

Do udziału w tym wydarzeniu zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Artystyczną Muzykalne Siemianowice, aby rozpropagować instrumenty smyczkowe wśród jej uczniów, ich rodzin, a także stałych słuchaczy koncertów muzyki klasycznej odbywających się cyklicznie w Pałacu Rheinbabenów (bo tak brzmi nazwa właściwa Siemianowickiego Centrum Kultury ZAMECZEK).

Sądząc po reakcji publiczności na występy uczniów żorskiej Szkoły Muzycznej – możemy z nich być naprawdę dumni!

Cieszy bardzo również fakt, że możemy pokazać się z efektami pracy naszych uczniów oraz ich pedagogów również w placówkach poza szkołą.

Dla uczniów jest to cenne doświadczenie w kontakcie ze sceną, a także z publicznością inną niż ta, która oklaskuje ich w ramach popisów szkolnych.

Brawa dla młodych smyczkowców! 😀

Tekst  i organizacja – p. Agnieszka Bator-Skowrońska

Szkoła otrzymała  także pisemne  podziękowania od organizatorów.

20170410_164407 (1)

aga_tn 31_tn 29_tn 28_tn 27_tn 20_tn 19_tn 17_tn 16_tn 14_tn 11_tn 10_tn 7_tn 6_tn 5_tn