Plakat semestralny 2018W piątek, 19 stycznia 2018 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert uczniów ZPSM Żory. Koncert był podsumowaniem pracy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018. Brali w nim udział uczniowie wyróżnieni na konkursach oraz przesłuchaniach makroregionalnych szkół muzycznych II stopnia Centrum Edukacji Artystycznej w Katowicach.

Wystąpili następujący uczniowie:

PSM I stopnia:

Jacek Krymer z klasy fagotu p. Renaty Taut (klasa IV C4) – Otrzymał srebrny fagot na II Festiwalu Fagotowym w Wadowicach.

Rafał Jaworski z klasy fletu p. Barbary Śrubarz (klasa IV C4)

Kamila Kania z klasy saksofonu p. Lucjana Brzozy ( klasa IV C6)

PSM II stopnia:

Jan Łomozik z klasy wiolonczeli p. Alicji Naworskiej (klasa III)

Weronika Cwalina z klasy fortepianu p. Oskara Bąkiewicza (klasa V) – Otrzymała wyróżnienie na przesłuchaniach makroregionalnych CEA.

Paweł Gwóźdź z klasy fortepianu p. Jadwigi Barańskiej (klasa V) –  Otrzymał wyróżnienie na przesłuchaniach makroregionalnych CEA.

Łukasz Folwarczny z klasy trąbki p. Michała Pradeli (klasa VI) –  Otrzymał wyróżnienie na przesłuchaniach makroregionalnych CEA.

Ponadto wystąpiły 2 zespoły instrumentalne złożone z uczniów PSM II stopnia:

– Trio fortepianoweRoksana Szrubarz –  flet, Agata Szolc – flet i  Dawid Przybyło – fortepian – przygotowane przez p. Barbarę Śrubarz

Trio gitaroweWojciech Smołka, Natalia Kowalczyk, Łukasz Zelek  – przygotowane przez p. Małgorzatę Świtacz.

Wszyscy zagrali z wielkim zaangażowaniem; widać było, że poświęcili wiele czasu na przygotowanie się do tego koncertu. Dla wielu występ ten był motywacją do dalszej pracy. Koncert podsumowujący półrocze jest z pewnością okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na scenie i również wielkim sprawdzianem pracy dla każdego nauczyciela.

Koncert poprowadziła p. Maryla Renat.

Organizator koncertu i sprawozdawca – p. Danuta Dudzik

zdj. p. Michał Gajda

Pełną listę nagrodzonych uczniów w tym roku zamieszczamy w zakładce

O szkole – Osiągnięcia uczniów  http://szkolamuzyczna.eu/osiagniecia-uczniow/