PRZYBIEŻELI… KOLĘDNICY!

Zawsze – bez względu na to, ile mamy lat – czekamy niecierpliwie na Święta Bożego Narodzenia. Grudzień już od początku przesycony jest zapachem pierników, a także dźwiękami adwentowych pieśni, żeby w Wigilię zabrzmieć z całą siłą kolędami i radością z narodzenia Pana.

W naszej szkole również nastrój oczekiwania na Święta udzielił się wszystkim i razem – z małym wyprzedzeniem – graliśmy i śpiewaliśmy kolędy.

W środę, tj. 20 grudnia 2017r. o godz. 17.00 w sali kameralnej odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów PSM I stopnia. Nie był on – niestety- zapowiedziany plakatami, można go więc było pomylić z rozplakatowanym kolędowaniem, które miało miejsce następnego dnia. Niemniej jednak widownia zapełniła się po brzegi, aby wziąć udział – w dużym stopniu CZYNNY! – w występach uczniów PSM   I st., tak w zespołach, jak i solo! Usłyszeliśmy więc fortepian, skrzypce, flet, saksofon, akordeon, a także… ukulele!, a instrumenty te pojawiały się pomiędzy kolędami granymi i śpiewanymi przez Chór oraz Zespół smyczkowy.

Chór „Diminuendo”, do którego dołączyli już na stałe chórzyści z chóru chłopięcego do występu przygotowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik. Ona  również zapowiadała kolejne punkty programu oraz ich wykonawców. Zespół smyczkowy przygotowywał się pod opieką p. Jakuba Witka oraz p. Michała Gajdy. Na koncercie połączonymi zespołami chóru i orkiestry kierował p. wicedyrektor,  który też zachęcił publiczność do wspólnego kolędowania. Cała sala wypełniła się więc dźwiękami kolęd w wykonaniu WSZYSTKICH, którzy tego dnia spotkali się na naszym koncercie.

Wychodziliśmy z sali kameralnej w podniosłym, a jednocześnie radosnym nastroju; nie było twarzy, na której nie gościłby uśmiech.

Taki to czas oczekiwania na Boże Narodzenie… i Nowy Rok! A ten oby był wspaniały, dobry, no i – oczywiście – pełen muzyki!!!

Tekst – p. Agnieszka Bator – Skowrońska,

zdj. p. Natalia Tomecka, p. Jakub Witek, p. Agnieszka Bator – Skowrońska

Resized_20171220_171352 Resized_20171220_171340 DSC06316 DSC06313 DSC06312 20171220_172041 20171220_171907 20171220_171336 20171220_170707