30027985-ilustracja-z-instrumentu-muzycznego-w-stylu-płaskiejJAK ORKIESTRA CAŁA:)

Z całą pewnością można stwierdzić, iż nie każdy, tzw. „człowiek z ulicy” zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką różnorodność instrumentów można spotkać i usłyszeć w naszej szkole. Zdaje się, że również nasi uczniowie, mam tu na myśli rzecz jasna tych najmłodszych, nie zdają sobie sprawy z tego jak wyglądają, brzmią czy też jak się nazywają niektóre instrumenty, na których grają ich koledzy i koleżanki ze szkolnej ławki. A już na pewno nie mają pojęcia i tu muszę wyraźnie podkreślić, łącznie ze mną, jak wspaniale Ci uczniowie na nich grają.

Zdałam sobie z tego sprawę słysząc pytanie wśród trzecioklasistów:

A właściwie na czym Ty w ogóle grasz?…

I tak zrodził się pomysł, żeby dzieci zaprezentowały swoje instrumenty, a zarazem zdobyte już umiejętności w grze na nich, na popisach klasowych.

W sali kameralnej naszej szkoły odbyły się aż cztery „koncerciki”. 30 października 2017 r. w dwóch odsłonach zagrali drugoklasiści, którym akompaniowali p. Jakub Gwardecki oraz p. Małgorzata Gwardecka, a w dniu kolejnym 31 października dwukrotnie zaprezentowała się klasa trzecia, przy akompaniamencie p. Jadwigi Barańskiej oraz p. Natalii Tomeckiej.

Z relacji akompaniatorów, którzy również prowadzili wszystkie popisy, wiem, że odbyły się one w wyjątkowej, przyjaznej atmosferze. Wyraźnie czuło się bliskość, zżycie dzieci i radość ze wspólnego muzykowania. Uczniowie nie kryli, że chcą się popisać swoimi umiejętnościami przed rówieśnikami, ale też cieszyli się, że „wszyscy jednakowo się boją” 🙂 Bardzo pozytywnie reagowała również publiczność zaproszona przez małych wykonawców.

Po takich opiniach i pozytywnym odbiorze, myślę, że tego typu działania staną się nieodzownym elementem pracy naszej szkoły. Już się cieszę na kolejne „Popisy Multiinstrumentalne”.

Organizacja popisów oraz tekst – Maja Bańczyk

Zdjęcia – Michał Gajda, Sonia Mitros

DSC_0361 DSC_0359 DSC_0357 DSC_0356 DSC_0355 DSC_0354 DSC_0353 DSC_0352 DSC_0350 DSC_0349 DSC_0348 DSC_0347