PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI SUKCES

Z nieukrywaną radością informujemy, ze nasz uczeń otrzymał na ogólnopolskiej arenie muzycznej WYRÓŻNIENIE!

A kto otworzył dobrą passę prezentacji muzycznych?

WIKTOR SZWEDA!

uczeń  kl. II C6  z klasy fagotu p. Renaty Taut

w dniu 22 listopada 2018r. otrzymał WYRÓŻNIENIE

w XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie

(dn.21-23.11.2018).

Wiktorowi akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów organizowany od lat przez jaworznicką Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz zaliczyć można bezsprzecznie do prestiżowych konkursów muzycznych. Współorganizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Artystycznej i Urząd Miasta Jaworzna. Patronatem honorowym objęli konkurs: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Jaworzna. Konkurs kierowany jest do uczniów wszystkich rodzajów szkół muzycznych I stopnia.

Na konkursie zaprezentowali się uczniowie grający na instrumentach dętych drewnianych czyli na flecie, oboju, klarnecie, fagocie i saksofonie.

Jury konkursu złożone jest z wybitych muzyków, wykładowców Akademii Muzycznych. Do prac jury zaproszono również absolwenta jaworznickiej Państwowej Szkoły Muzycznej saksofonistę Bartłomieja Dusia, laureata m.in. I miejsca na I Konkursie Młodych Solistów w roku 2001.

WIELKIE GRATULACJE

DLA MŁODEGO ŻORSKIEGO FAGOCISTY,

JEGO NAUCZYCIELKI I AKOMPANIATORKI!

Tu filmowa relacja z konkursu