kontakt@szkolamuzyczna.eu (032) 434 10 62

Zakończyliśmy obchody Jubileuszu Naszej Szkoły

10-lecie Żorskiej Orkiestry Kameralnej

W tym roku świętujemy

Uroczysty koncert jubileuszowy

inaugurujący obchody 25-lecia szkoły

Więcej Informacji i reportaż z uroczystości

Drugi koncert jubileuszowy

w ramach obchodów 25-lecia szkoły

Więcej Informacji i reportaż z uroczystości

Kuba Badach, Michał Barański

oraz big-band szkolny

Więcej Informacji oraz reportaż

Krzesimir Dębski

oraz HeFi Quartet

Więcej Informacji

Uroczysty koncert jubileuszowy

kończący obchody 25-lecia szkoły

Więcej Informacji i reportaż z uroczystości

ROK SZKOLNY 2016/2017

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW PSM I STOPNIA

1. JAKUB WILCZEK   –  kl. III C6 – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – III NAGRODA w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodego Solisty w Jaworznie, 23-25.11.2016r.  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

2. RAFAŁ JAWORSKIkl. V C6 – klasa fletu p. Barbary Śrubarz

WYROŻNIENIE w Przesłuchaniu Regionalnym Centrum Edukacji Artystycznej – Region Śląski, obejmujący instrumentalistów – solistów klas II i III C4 oraz IV i V C6 szkół muzycznych I stopnia w Katowicach, 05.12.2016r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

III MIEJSCE w II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Wadowicach, 6.04.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 3. SANDRA KWOKAkl. V / VI C6 – klasa klarnetu p. Sebastiana Sobika

WYRÓŻNIENIE w Przesłuchaniu Regionalnym Centrum Edukacji Artystycznej – Region Śląski, obejmujący instrumentalistów – solistów klas II i III C4 oraz IV i V C6 szkół muzycznych I stopnia w Katowicach, 05.12.2016r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 WYRÓŻNIENIE w  XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „JUPITER 2017” w Krakowie, 21–23.04.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

4. TRIO GITAROWE: NATALIA KOWALCZYK, KAMIL RADECKI, WOJCIECH SMOŁKA Prowadzenie zespołu – nauczyciel Jacek Świtacz – WYRÓŻNIENIE w Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej jednorodnych zespołów gitarowych publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I stopnia regionu śląskiego w Gliwicach, 9-10.12.2016r.

5. DAWID KRÓL kl. III C6 – klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator-Skowrońskiej

WYRÓŻNIENIE w VII Sochaczewskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie, 12-15.01.2017r. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

WYRÓŻNIENIE na XXI Spotkaniach Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku, 7.04.2017r. Akompaniował p.Wojciech Skowroński.
 

6. MAŁGORZATA SZAFRANIEC kl. IV C6klasa fagotu p. Renaty Taut – BRĄZOWY FAGOT na I Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, 14 – 15.01.2017r. Akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

7. JAKUB SMOLAREK kl. II C4 – klasa fagotu p. Renaty Taut – BRĄZOWY FAGOT na I Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, 14 – 15.01.2017r. Akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

8. WIKTORIA BŁASZCZYK kl. III C4 – klasa fagotu p. Renaty Taut – BRĄZOWY FAGOT na I Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, 14 – 15.01.2017r. Akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

9. JACEK KRYMER kl. III C4 – klasa fagotu p. Renaty Taut – BRĄZOWY FAGOT na I Festiwalu Fagotowym w Wadowicach, 14 – 15.01.2017r. Akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

10. KAMILA KANIA kl. III C6 – klasa saksofonu p. Łucjana Brzozy

 WYRÓŻNIENIE w  XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „JUPITER 2017” w Krakowie, 21–23.04.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

11. BARTOSZ GABRYŚ – kl. V C6 – klasa waltorni p. Tomasza Wójtowicza

II MIEJSCE w  XI Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „JUPITER 2017” w Krakowie, 21–23.04.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

12. CHÓR „DIMINUENDO”pod dyrekcją p. Ewy Adamczyk-Ścibik

III MIEJSCE w V  Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w  Lyskach, 23.04.2017r. 

13.  JAKUB CHROBOK – kl. IV C4 przygotowany przez p. Joannę Szymalę  – klasa trąbki p. Michała Pradeli

I MIEJSCE w kategorii II (od 14 do 19 lat) w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Działalności Artystycznej Jana Kiepury „W Pogoni za sceną” w Sosnowcu, 18.05.2017r.

14. MAGDALENA DRZYZGAkl. I C6 – klasa fletu p. Barbary Śrubarz

WYRÓŻNIENIE grupa I w XII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym ”Zakręcone Fleciki” w Rybniku, 20.05.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW PSM II STOPNIA

1. ERYK MENCNER – KL.V – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza

II MIEJSCE w XI Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, 17-19.11.2016r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 – ZAKWALIFIKOWANY DO LYO  – Lutosławski Youth Orchestra w  Katowicach, 23.05.2017r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 

2. KWARTET PUZONOWY ZPSM II stopnia  – ERYK MENCNER, ELŻBIETA WILCZEK, KACPER NOWOK,  PATRYK STUDENT Prowadzenie zespołu – nauczyciel Andrzej Piekorz – WYRÓŻNIENIE w  Regionalnym Przeglądzie Dętych Zespołów Kameralnych Szkól Muzycznych I i II stopnia w Bytomiu, 21.11. 2016r.

3. WERONIKA CWALINAkl. IV  – klasa fortepianu p. Oskara Bąkiewicza

II MIEJSCE w V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, 28 – 31. 03. 2017r. oraz  SPECJALNA NAGRODA w postaci Recitalu Fortepianowego, który będzie wykonywała w dniu 16.05. 2017 r. w Domu Kultury w Policach.

III MIEJSCE w XIII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, 5 – 8.04. 2017r.

 4. AMELIA GWARDECKA  – kl. I – klasa fletu p. Barbary Śrubarz – WYROŻNIENIE w XVI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, 10-12.04. 2017r.  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

5. JAN ŁOMOZIK – kl. II  – klasa wiolonczeli p. Alicji Naworskiej

WYRÓŻNIENIE w  IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „MŁODY POLSKI WIOLONCZELISTA” (grupa III) w Bochni,  20-21.05.2017r.  Akompaniował p. Oskar Bąkiewicz.

 – II MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Multiinstrumentalnym Muzyczne e-Konfrontacje Młodych (sekcja II w kategorii D) w Koszalinie, maj-czerwiec 2017r. Akompaniował p. Oskar Bąkiewicz.

6. ROKSANA SZRUBARZ – kl. II – klasa fletu p. Barbary Śrubarz

– WYRÓŻNIENIE  w przesłuchaniach do LYO  – Lutosławski Youth Orchestra w  Katowicach, 23.05.2017r.  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

PSM I STOPNIA

AMELIA GWARDECKAklasa fletu p. Barbary Śrubarz  – WYROŻNIENIE w XV 0GÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MŁODYCH SOLISTÓW – Jaworzno, 25-27.11. 2015r. (grupa starsza).  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka

AMELIA GWARDECKA – klasa fletu p. Barbary Śrubarz – WYRÓŻNIENIE  w IV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FLETOWYM – Jastrzębie Zdrój, 8-9.04.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

AMELIA GWARDECKAklasa fletu p. Barbary Śrubarz – III MIEJSCE w XXIII ŚLĄSKIM KONKURSIE INSTRUMENTY DĘTE „DREWNO DLA NAJMŁODSZYCH” – Dąbrowa Górnicza, 26-29.04.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

RAFAŁ JAWORSKIklasa fletu p. Barbary Śrubarz – WYROŻNIENIE w XV 0GÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MŁODYCH SOLISTÓW – Jaworzno, 25-27.11.2015r. (grupa młodsza). Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka

RAFAŁ JAWORSKI – klasa fletu p. Barbary Śrubarz – II MIEJSCE  w IV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FLETOWYM – Jastrzębie Zdrój, 8-9.04.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

RAFAŁ JAWORSKIklasa fletu p. Barbary Śrubarz – III MIEJSCE w XXIII ŚLĄSKIM KONKURSIE INSTRUMENTY DĘTE „DREWNO DLA NAJMŁODSZYCH” – Dąbrowa Górnicza, 26-29.04.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

CHÓR ZPSM ”DIMINUENDO”  – pod dyrekcją p. EWY ADAMCZYK – ŚCIBIK – III MIEJSCE w kategorii chórów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, chórów działających przy ośrodkach kultury w jubileuszowym „XXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW „TYSKIE WIECZORY KOLĘDOWE”Tychy,  9.01.2016

 

DAWID KRÓL – klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator–Skowrońskiej – WYRÓŻNIENIE w XVII RYBNICKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW im. Ireneusza Jeszki  –  Rybnik, 11.03.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska

DAWID KRÓL – klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator–Skowrońskiej – I MIEJSCE w kategorii do 10 lat na XVII FESTIWALU MUZYKI INSTRUMENTALNEJ  – Chwałowice,   8.04.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

DAWID KRÓL – klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator–Skowrońskiej – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

MICHALINA TALAGA – klasa skrzypiec p. Marzeny Branickiej – WYRÓŻNIENIE w XVII RYBNICKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW im. Ireneusza Jeszki  –  Rybnik, 11.03.2016. Akompaniowała p. Aleksandra Matuszczyk

MICHALINA TALAGA – klasa skrzypiec p. Marzeny Branickiej – WYRÓŻNIENIE dla najmłodszego uczestnika w XVII FESTIWALU MUZYKI INSTRUMENTALNEJ- Chwałowice, 8.04.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

MICHALINA TALAGA – klasa skrzypiec p. Marzeny Branickiej – III MIEJSCE (grupa I) w VI OLKUSKIM FESTIWALU SKRZYPCOWYM „MAŁY VIOLINISTA” – Olkusz, 27.04. 2016. Akompaniowała p. Aleksandra Matuszczyk.

MICHALINA TALAGA– klasa skrzypiec p. Marzeny Branickiej – III MIEJSCE w II KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW – Czerwionka – Leszczyny, 13.05.2016r. Akompaniowała p. Aleksandra Matuszczyk.

KAMILA KANIAklasa saksofonu p. Łucjana Brzozy – WYRÓŻNIENIE w X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INSTRUMENTÓWM DĘTYCH „JUPITER” – Kraków, 23- 24.04.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

KAMILA KANIAklasa saksofonu p. Łucjana Brzozy – WYRÓŻNIENIE w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH DLA UCZNIÓW I PEDAGOGÓW – Namysłów, 06-07.05.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

KAMILA KANIA – klasa saksofonu p. Łucjana Brzozy – WYRÓŻNIENIE w grupie I-kategoria saksofon w II KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH AKORDEONU I PERKUSJI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA- Trzciana, 20-22.05.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

SANDRA KWOKA – klasa klarnetu p. Sebastiana Sobika – I MIEJSCE w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH DLA UCZNIÓWM I PEDAGOGÓW – Namysłów, 06-07.05.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

SANDRA KWOKA – klasa klarnetu p. Sebastiana Sobika – WYRÓŻNIENIE w grupie II kategorii dęte  drewniane w II KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH AKORDEONU I PERKUSJI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA – Trzciana, 20-22.05.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

JAKUB WILCZEK – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – WYRÓŻNIENIE w XXV KONFRONTACJACH INSTRUMENTÓW DĘTYCH OŁAWA 2016 – Oława, 15 -16.03.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

JACEK KRYMER – klasa fagotu p. Renaty Taut – II MIEJSCE w VII SPOTKANIACH MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW – Chrzanów, 20- 22. 05.2016. Akompaniowała p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

MACIEJ SIEJOK– klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza –  II MIEJSCE w grupie I -„Kategorii Blaszanej” w II KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH AKORDEONU I PERKUSJI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA- Trzciana, 20-22.05.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

NATASZA SZLENG – klasa fletu p. Sylwii Pradeli- WYRÓŻNIENIE II STOPNIA  w XI OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU „ZAKRĘCONE FLECIKI” – Rybnik, 21.05. 2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

ZOFIA LEPCZYŃSKA – klasa wiolonczeli p. Aleksandry Stopy – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

PATRYK SUCHOŃ – klasa wiolonczeli p. Aleksandry Stopy – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

AGNIESZKA ŚWITACZ   klasa wiolonczeli p. Aleksandry Stopy – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

SZYMON BRODA klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator–Skowrońskiej – WYRÓŻNIENIE II STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

WIKTORIA WYSZOGRODZKA klasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator–Skowrońskiej – WYRÓŻNIENIE II STOPNIA w XIV IGRASZKACH WIOLONCZELOWYCH – Oleśnica, 28.05.2016. Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

AGATA PORWOLIK – klasa waltorni p. Tomasza Wójtowicza – II MIEJSCE w I kategorii wiekowej w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „MŁODY WALTORNISTA” – Katowice, 18-19.06.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

BARTOSZ GABRYŚ klasa waltorni p. Tomasza Wójtowicza – III MIEJSCE w II kategorii wiekowej w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „MŁODY WALTORNISTA” – Katowice, 18-19.06.2016. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

 

 

PSM II STOPNIA

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – III MIEJSCE w VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE im. Ludwika Lutaka DLA UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH GRAJĄCYCH NA INSTRUMENTACH DĘTYCH BLASZANYCH –  Kraków, 19-21.11.2015

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA w IX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH – EDYCJA DLA INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH – Wrocław, 26-28.11.2015

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – STYPENDYSTA KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI ZDOLNYCH – 11.2015

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – II MIEJSCE w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH  – Opole, 4-6.04.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – I  MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH PRO BOHEMIA– Ostrawa, 8-10.04.2016 Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – WYRÓŻNIENIE w XXXVII KONKURSIE MŁODEGO MUZYKA „SZCZECINEK 2016” – Szczecinek, 6-8.05.2016 – Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA ŻOR – 10.2015

ERYK MENCNER – klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza – STYPENDYSTA PROJEKTU LYO 2016 (Lutosławski Youth Orchestra) Zakwalifikowany na 1 puzon do Młodzieżowej Orkiestry Lutosławskiego – Katowice, 03.06.2016. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

JAN ŁOMOZIKklasa wiolonczeli p. Alicji Bugdoł – Naworskiej – WYRÓŻNIENIE w XI KONKURSIE MŁODYCH WIOLONCZELISTÓW – Wrocław, 27-28.11.2015r. Akompaniował p. Oskar Bąkiewicz.

JAN ŁOMOZIKklasa wiolonczeli p. Agnieszki Bator-Skowrońskiej – III MIEJSCE na XXIII OGÓLNOPOLSKICH KONFRONTACJACH WIOLONCZELOWYCH im. ZDZISŁAWY WOJCIECHOWSKIEJ – BYDGOSZCZ, 8.05.2016. Akompaniował p. Oskar Bąkiewicz.

CHÓR ŻEŃSKI PSM II STOPNIA –  pod dyrekcją p. Zofii Mańka-Błaszczyk  – GRAND PRIX w XVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW ” O ZŁOTĄ STRUNĘ” – Niepołomice, 9-10.04.2016.

CHÓR ŻEŃSKI PSM II STOPNIApod dyrekcją p. Zofii Mańka-Błaszczyk – ZŁOTY DYPLOM w IX OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU CHÓRÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH „BEL CANTO” – Ostrów Wielkopolski, 21.05.2016.

PAWEŁ GWÓŹDŹ – klasa fortepianu p. Jadwigi Barańskiej – II MIEJSCE w XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów- Rybnik, 13-16.04.2016.

DAWID PRZYBYŁO – klasa fortepianu p. Jakuba Gwardeckiego – WYRÓŻNIENIE w XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów – Rybnik, 13-16.04.2016

MARCELINA BŁASIAK – klasa fletu p. Danuty Dudzik – WYRÓŻNIENIE w XXXVII KONKURSIE MŁODEGO MUZYKA „SZCZECINEK 2016” – Szczecinek, 6-8.05.2016. Akompaniował p. Jakub Gwardecki.

MARCELINA BŁASIAK klasa fletu p. Danuty Dudzik – WYRÓŻNIENIE  w REGIONALNYCH PRZESŁUCHANIACH CEA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH  KLAS V i VI SZKÓL MUZYCZNYCH II STOPNIA – Katowice, 2.02.2016r – Udział w Koncercie Laureatów

EMILIA RESKE – klasa fletu p. Barbary Śrubarz – WYRÓŻNIENIE  w REGIONALNYCH PRZESŁUCHANIACH CEA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH  KLAS V i VI SZKÓL MUZYCZNYCH II STOPNIA – Katowice, 2.02.2016r.

ALICJA WOLAKklasa oboju p. Michała GajdyWYRÓŻNIENIE  w REGIONALNYCH PRZESŁUCHANIACH CEA INSTRUMENTÓW DĘTYCH DREWNIANYCH  KLAS V i VI SZKÓL MUZYCZNYCH II STOPNIA – Katowice, 2.02.2016r.

 

pomarańczowy kolor – sukcesy międzynarodowe

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

PSM I STOPNIA

AMELIA GWARDECKA –  z klasy fletu p. Barbary Śrubarz

 – WYRÓŻNIENIE  – Grupa starsza  na II Ogólnopolskim Konkursie Fletowym “Syrinx” w Kędzierzynie Koźlu, 24- 25.11 2014

 – w wyniku Makroregionalnych Przesłuchań CEA dostała się do ogólnopolskiego finału,

 – III NAGRODA na  13. MIĘDZYNARODOWY KONKURS INTERPRETACYJNY ” PRO BOHEMIA” gry na instrumentach dętych drewnianych, fortepianie, instrumentach smyczkowych oraz śpiew w Janáčkově konzervatoři w Ostrawie –  10 – 12.04.2015


RAFAŁ JAWORSKI – z klasy fletu p. Barbary Śrubarz

 – I MIEJSCE – Grupa młodsza na II Ogólnopolskim Konkursie Fletowym “Syrinx” w Kędzierzynie Koźlu –  24-25.11.2014 – Uczniom akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 –   III MIEJSCE  – Grupa młodsza na XIV Ogólnopolskich Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie –   24 i 25.03 2015

KACPER NOWOK –  z klasy puzonu p. Andrzeja Piekorza 

– III MIEJSCE na XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie – 28.11.2014 –  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

JAN  ŁOMOZIK – z klasy wiolonczeli p. Alicji Naworskiej 

 –  WYRÓŻNIENIE II stopnia w I grupie na XII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu –  07.12.2014 –  Akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

  – II MIEJSCE na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA –  finał odbył się w Krakowie 16-17.01.2015

 –   II MIEJSCE – OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE WIOLONCZELOWE im. Zdzisławy Wojciechowskiej 2015 w Bydgoszczy –  8-10.05.2015

  – II MIEJSCE – VII Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy „MŁODY POLSKI WIOLONCZELISTA” 2015 w Bochni – 16-17.05.2015

ROKSANA SZRUBARZ  – z klasy fletu p. Barbary Śrubarz

 – WYRÓŻNIENIE w grupie starszej na XIV Ogólnopolskich Konfrontacjach Instrumentów Dętych w Oławie –  24 i 25.03. 2015

 – WYRÓŻNIENIE na Międzyszkolnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla Szkół Muzycznych I Stopnia w Jastrzębiu Zdroju – 24.04.2015 – nauczyciel teorii muzyki – p. Joanna Szymala

JAGODA JANASZAK  – nauczyciel teorii muzyki – p. Joanna Szymala

– WYRÓŻNIENIE na Międzyszkolnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla Szkół Muzycznych I Stopnia w Jastrzębiu Zdroju  – 24.04.2015

 MAGDALENA SMOŁKA  – z klasy fletu p. Barbary Śrubarz.

 – III NAGRODA w X Ogólnopolskim Konkursie „Zakręconych Flecików” w Rybniku – 23.05.2015 –  Akompaniowała pani Małgorzata Gwardecka,

AGNIESZKA ŚWITACZ  – z klasy wiolonczeli p. Aleksandry Stopy

 – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA na XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy  –  30.05.2015

IZABELA POLOCZEK  – z klasy wiolonczeli p. Aleksandry Stopy

 – WYRÓŻNIENIE I STOPNIA na XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy  –  30.05.2015

DAWID KRÓL  –  z klasy p. Agnieszki Bator – Skowrońskiej

 WYRÓŻNIENIE  II STOPNIA na XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy –   30.05.2015

EWA MACIEJCZYK  –  z klasy p. Agnieszki Bator – Skowrońskiej

 WYRÓŻNIENIE  II STOPNIA na XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy  –  30.05.2015

NATALIA UTNIK-  z klasy p. Agnieszki Bator – Skowrońskiej

 WYRÓŻNIENIE  II STOPNIA na XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy  –  30.05.2015

Uczniom akompaniowała p. Anna Ruszczyńska.

DAWID PRZYBYŁO – z klasy fortepianu p. Aleksandry Matuszczyk

II NAGRODA – SREBRNA RYBKA na XVI RYBNICKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW im. Ireneusza Jeszki  – 30.05.2015

CHÓR PSM I st. „DIMINUENDO” pod kierunkiem p. Ewy Adamczyk – Ścibik

SREBRNA STRUNA na XVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach –  25-26.04.2015

PSM II STOPNIA

ERYK MENCNER – z klasy puzonu p. Andrzeja Piekorza

  – II MIEJSCE –  NA I Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów im. Pawła Waloszczyka w Bytomiu –  07.11. 2014 –  Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.

 – I MIEJSCE na Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju –  13.11. 2014

 – III NAGRODA na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie   –  30.04  – 03.05.2015

KWARTET PUZONOWY w składzie: ERYK MENCNER, PATRYK STUDENT,  ELŻBIETA WILCZEK I KACPER NOWOK  – nauczyciel –  p. Andrzej Piekorz – w wyniku MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHAŃ ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH II ST. dostał się do OGÓLNOPOLSKICH PRZESŁUCHAŃ W WARSZAWIE

DUET – WOJCIECH KRUSBERSKI – akordeon  i KAMIL OWCZAREK – wiolonczela,  nauczyciel – p. Estera Manderla

 – I MIEJSCE w kategorii instrumentalnej na XIII Międzynarodowym Festiwalu „Intershow” w Nowym Targu  –   04 – 06.01.2015

– III MIEJSCE w VII Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w  w Stalowej Woli –  27-28.03.2015

 – III NAGRODA w kategorii AKORDEONOWE ZESPOŁY KAMERALNE na XVI GORLICKICH KONFRONTACJACH AKORDEONOWYCH  – 26-29. 04.2015

JOLANTA WIELICZKA – z klasy fortepianu p. Jadwigi Barańskiej

– WYRÓŻNIENIE na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku  –  25-28.03 2015r.

 – WYRÓŻNIENIE w Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim w Szczecinie  – 13-17.04.2015 r.

EMILIA RESKE –  z klasy fletu p. Barbary Śrubarz

– WYRÓŻNIENIE na XIV Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie  – 13 – 15.04.2015

WOJCIECH KRUSBERSKI  –  z klasy akordeonu p. Estery Manderli

 – III NAGRODĘ na MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE AKORDEONOWYM w Ostrawie –  09-11.04 2015

 PAWEŁ GWÓŹDŹ  z klasy fortepianu p. Jadwigi Barańskiej

 –  I MIEJSCE w grupie I w Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim w Szczecinie w dn. 13-17.04.2015 r.

Ponadto:

PAWEŁ OTRZYMAŁ NAGRODĘ PREZESA ZARZĄDU POLSKIEGO RADIA SZCZECIN S.A.

 w POSTACI NAGRANIA I EMISJI NA ANTENIE RADIA SZCZECIN za NAJLEPSZE WYKONANIE UTWORU JAROMIRA GAJEWSKIEGO MINIATURA NA FORTEPIAN nr 5 na tymże konkursie.