Osiągnięcia sekcji smyczkowej i gitary

SEKCJA INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH I GITARY

 

1994/1995

Anna Więzik –  kl. gitary Katariny Wieczorek – Przegląd Gitarowy Szkół Muzycznych I stopnia w Tychach – wyróżnienie

1996/1997

Sławomir Getler – z kl. gitary Franciszka WieczorkaPrzesłuchania Regionalne Klas Gitary I stopnia w Tychach – II miejsce

Duet wiolonczelowy w składzie: Michał Barański i Piotr Jarochowicz  – nauczyciel – nauczyciel –  Aleksandra Stopa – Przesłuchania Smyczkowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I stopnia w Chorzowie – I miejsce

Michał Barański – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy

– Przesłuchania Regionalne Klas Wiolonczeli I st. w Wodzisławiu Śl. – III miejsce

nagroda  Prezydenta Miasta Żory za osiągnięcia muzyczne

Karolina Orzelska – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – Przesłuchania Regionalne Klas Wiolonczeli I stopnia w Wodzisławiu Śl.- I miejsce

1998/1999

Michał Barański – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – nagroda specjalna Prezydenta Miasta Żory za osiągnięcia muzyczne

1999/2000

Michał Barański – z kl. kontrabasu Bogusława Pstrasia

– Przesłuchania Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych II stopnia w Katowicach – I miejsce

Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych II stopnia w Elblągu – III miejsce

– Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w Elblągu – III miejsce z triem (Mateusz Kołakowski- fortepian, Tomasz Torres- perkusja) oraz wyróżnienie indywidualne

2000/2001

Maria Ćmiel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – Międzyszkolne Przesłuchania Klas Wiolonczeli I stopnia w Wodzisławiu Śl.– wyróżnienie

Michał Barański – z kl. kontrabasu Bogusława Pstrasia – nagroda  Prezydenta Miasta Żory za osiągnięcia muzyczne

2002/2003

Maria Ćmiel – z kl. wiolonczeli Aleksandry StopyOgólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli I stopnia w Warszawie – III miejsce

2003/2004

Dominika Kontny – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – Przesłuchania -Warsztaty Klas Wiolonczeli I stopnia w Wodzisławiu Śl. – II miejsce

Maria Ćmiel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II stopnia  – w Łodzi – III miejsce

2004/2005

Maria Ćmiel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – VII Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu  – wyróżnienie

2005/2006

Maria Ćmiel z kl. wiolonczeli Aleksandry

– II Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku – II miejsce

II Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. L. Boccheriniego w Zamościu – II miejsce

 

Dominika Kontny – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – II Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku – III miejsce

Duet wiolonczelowy w składzie: Maria Ćmiel i Dominika Kontny –nauczyciel – Aleksandra Stopa – II Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. L. Boccheriniego w Zamościu – I miejsce za wykonanie „Sonaty na dwie wiolonczele” L. Boccheriniego

2007/2008

Radosław Wieczorek – z kl. gitary Małgorzaty Świtacz – I Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci w Rybniku – III miejsce

Rafał Żydek – z kl. gitary Małgorzaty Świtacz – Makroregionalne Przesłuchania Klas Gitary Szkół Muzycznych II st. w Zabrzu – II miejsce

Maria Ćmiel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – Ogólnopolskie Przesłuchania Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych II st. w Łodzi – III miejsce

2008/2009

 

Radosław Wieczorek – z kl. gitary Małgorzaty Świtacz

– II Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci w Rybniku – II miejsce

– XI Dolnośląski Konkurs Gitarowy w Kłodzku – wyróżnienie

– Konkurs Gitarowy w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu – wyróżnienie

 

Rafał Kierpiec –  z kl. kontrabasu Romana Huziora – zakwalifikowany do Młodzieżowej Orkiestry Europejskiej CEI

2010/2011

 

Artur Jaworski – z kl. skrzypiec Tomasza Manderli

– XVIII Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków Szkół Muzycznych I st. w Bystrzycy Kłodzkiej – wyróżnienie

XII Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach – wyróżnienie

Patryk Brzyszkowski – z kl. wiolonczeli Alicji Bugdoł (Naworskiej) – IX Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie II st.

Jan Łomozik – z kl. wiolonczeli Alicji Bugdoł (Naworskiej) – IX Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie I st.

Julia Wójtowicz – z kl. wiolonczeli Alicji Bugdoł (Naworskiej) – IX Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie II st.

 

Marta Lucjan – z kl. skrzypiec Tomasza Manderlizakwalifikowana do Młodzieżowej Orkiestry Europejskiej CEI

2011/2012

 

Artur Jaworski – z kl. skrzypiec Tomasza Manderli

– XIII Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach – wyróżnienie

I Cieszyński Konkurs Skrzypcowy – I miejsce

Duet w składzie: Piotr Łomozik – skrzypce i Jan Łomozik – wiolonczela  – nauczyciel – Alicja Bugdoł (Naworska) – XIII Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach – wyróżnienie

Jan Łomozik – z kl. wiolonczeli Alicji Bugdoł (Naworskiej)

– X Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie I st.

XIII Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach – wyróżnienie

V Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów – wyróżnienie

Maja Pochel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – XVI Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku – wyróżnienie

Marta Lucjan – z kl. skrzypiec Tomasza ManderliI Cieszyński Konkurs Skrzypcowy – III miejsce

 

2012/2013

Jan Łomozik – z kl. wiolonczeli Agnieszki Bator- Skowrońskiej – XVII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku – wyróżnienie

Maja Pochel – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – XIV Rybnicki Festiwal Młodych Talentów im. I. Jeszke – wyróżnienie

Duet w składzie: Kamil Owczarek – wiolonczela i Wojciech Krusberski  – akordeon – nauczyciel Estera Manderla –  XVI Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Muzyki Instrumentalnej w Chwałowicach – Grand Prix

2013/2014

 

Jan Łomozik – z kl. wiolonczeli Alicji Bugdoł (Naworskiej)

– XVIII Spotkania Najmłodszych Wiolonczelistów w Kłodzku – wyróżnienie

VI Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów – wyróżnienie

Izabela Poloczek – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – XII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie II st.

Natalia Utnik – z kl. wiolonczeli Agnieszki Bator- Skowrońskiej – XII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie I st.

Grzegorz Bobola – z kl. gitary Małgorzaty Świtacz – III Ogólnopolski Konkurs Gitarowy ” Młodzi czarodzieje gitary” w Dobczycach – wyróżnienie I st.

Julia Han – z kl. gitary Jacka ŚwitaczaIII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Młodzi czarodzieje gitary” w Dobczycach – wyróżnienie I st.

Błażej Krosny – z kl. gitary Jacka ŚwitaczaIII Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „Młodzi czarodzieje gitary” w Dobczycach – wyróżnienie II st.

2014/2015

 

Jan Łomozik – z kl. wiolonczeli Alicji Naworskiej

XII Młodzieżowy Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu – wyróżnienie II st.

Ogólnopolskie Przesłuchania CEA Klas Wiolonczeli Szkół Muzycznych I st. w Krakowie – II miejsce

– VII Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy „Młody Polski Wiolonczelista” w Bochni – II miejsce

Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy – II miejsce

Dawid Król – z kl. wiolonczeli Agnieszki Bator-Skowrońskiej -XIII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie II st.

Agnieszka Świtacz – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – XIII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie I st.

Izabela Poloczek – z kl. wiolonczeli Aleksandry Stopy – XIII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie I st.

Ewa Maciejczyk – z kl. wiolonczeli Agnieszki Bator-Skowrońskiej -XIII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy –wyróżnienie II st.

Natalia Utnik – z kl. wiolonczeli Agnieszki Bator-Skowrońskiej -XIII Igraszki Wiolonczelowe w Oleśnicy – wyróżnienie II st.

 

Duet w składzie: Kamil Owczarek – wiolonczela i Wojciech Krusberski  – akordeon – nauczyciel Estera Manderla

Międzynarodowy Festiwal „Intershaw” w Nowym Targu – laureaci I stopnia

-XVI Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – III miejsce

– VII Ogólnopolski Festiwal Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II St. w Stalowej Woli – III miejsce

Copyright © All right reserved.
Skip to content