4 kwietnia (czwartek) grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły udała się na koncert NOSPR Kameralnie. Okazja była przednia, ponieważ Pani Profesor Jadwiga Barańska występowała w roli doskonałej kameralistki towarzysząc pozostałym wykonawcom wieczoru. Stąd liczny udział pianistów naszej szkoły w wydarzeniu.

Wśród utworów zaprezentowanych na koncercie była Suita na klarnet, skrzypce i fortepian Dariusa Milhaud, Pastorale na flet i fortepian Germaine Tailleferre, Assobio a Jato Heitora Villa-Lobosa, Suita La revue de cuisine na fortepian, klarnet, fagot, trąbkę, skrzypce i wiolonczelę oraz Suita na fagot i fortepian Aleksandra Tansmana.

I właśnie ten ostatni utwór był powodem, dla którego większość fagocistów szkoły wraz ze swoimi rodzinami udała się Koncert do katowickiej Sali kameralnej mieszczącej się w siedzibie NOSPR-u. Młodzi fagociści mieli okazję usłyszeć swój ulubiony instrument w pozycji repertuarowej, która jeszcze nie jest w ich zasięgu, ale która na stałe weszła do kanonu muzyki fagotowej. Po koncercie mieli też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wykonawcami i gorąco pogratulować występu.

Tekst, opiekun, zdjęcia – p. Renata Taut

P.S. Na stronie http://www.nospr.org.pl/pl/koncerty/1336/nospr-kameralnie komentarz do utworów.  Wykonawcami  koncertu byli:

Łukasz Zimnik flet

Zbigniew Kaleta klarnet