W poniedziałek, 12 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole I Wewnątrzszkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Smyczkowych dla uczniów klas I i II C-6 oraz klas I C-4.

Konkurs miał na celu przede wszystkim zachęcenie najmłodszych uczniów do występów na scenie, a tym samym, do umocnienia w nich chęci dalszego doskonalenia swoich umiejętności w zakresie gry na instrumencie. Nie bez znaczenia było też, aby młodzi adepci słuchali siebie nawzajem i mogli porównać różne wykonania tego samego utworu – w klasach skrzypiec i wiolonczeli były wyznaczone utwory obowiązkowe, które mieli przygotować wszyscy uczniowie będący na tym samym etapie nauczania. Na scenie zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas instrumentów smyczkowych, a więc: skrzypiec, altówki, wiolonczeli oraz kontrabasu.

W konkursie wzięło udział 21 osób, które pięknie zaprezentowały swoje umiejętności. Jury złożone z nauczycieli sekcji smyczkowej wraz z Panią Dyrektor oceniało występy młodych adeptów. Po podsumowaniu wyników, o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków wszystkim uczestnikom konkursu, przy czym aż ośmioro z nich otrzymało dyplomy z wyróżnieniem! A są to:
Kl. I: Liliana Kubaszko (nauczyciel – J. Witek), Kinga Frysz, Zuzanna Fonferek (nauczyciel – M. Laskowska), Hanna Czembor (nauczyciel – A. Stopa), Leonard Langner (nauczyciel – R. Huzior).
Kl. II: Hanna Fonferek (nauczyciel – M. Laskowska), Natalia Pawłowska (nauczyciel – S. Mitros), Zuzanna Wilczek (nauczyciel – J. Kołodziejczyk).

Był to pierwszy tego rodzaju konkurs w naszej szkole, ale z pewnością będziemy tę inicjatywę kontynuować w następnych latach. Jest to bowiem bardzo cenne doświadczenie tak dla uczniów najmłodszych klas, jak i dla ich nauczycieli. Uczniowie mają możliwość przekonać się, że scena to przyjazne dla nich miejsce – na pewno będzie to miało wpływ na ich stosunek do występów jako czegoś naturalnego, będącego częścią składową procesu nauczania. Nauczyciele z kolei mają okazję przyjrzeć się swoim Skrzatom, jak czują się one na scenie i przemyśleć, jak można już na tym etapie kształtować ich podejście do występów publicznych.

Podsumowując – MUZYKALNE SKRZATY to impreza zdecydowanie kreatywna i mobilizująca, mająca na celu troskę o rozwój i urzeczywistnianie aspiracji naszych młodziutkich artystów.
Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych scenicznych sukcesów!

Tekst – p. Agnieszka Bator- Skowrońska
Zdj. p. Jakub Witek