MUZYKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

3 KONCERTY DLA NAJMŁODSZYCH ODBIORCÓW!

Jeśli ktoś myśli, że dla przedszkolaków można zagrać byle co i byle jak, to się WIELCE myli. Przedszkolaki to baaaaaaardzo wymagający słuchacze – trzeba grać dobrze, ciekawie, z pasją, tak by NIE ZNUDZIĆ!!!

To jest wyzwanie dla naszych uczniów!

Nasza muzyka zagościła w przedszkolach trzykrotnie.

18.10.2016r. uczniowie ZPSM I stopnia w składzie: Agnieszka Świtacz, Jacek Krymer, Alicja Grima, Natasza Szleng, Marta Staier i Weronika Barczyk  wystąpili w audycjach muzycznych, które prezentowane były dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Suszcu.

We wtorek rano młodzi wykonawcy pełni entuzjazmu wyruszyli w drogę wraz z opiekunkami przedsięwzięcia: p. S. Pradela, p. M. Świtacz oraz p. N. Tomecką.  Uczniowie wzorowo reprezentowali naszą szkołę, wydobywając ze swoich instrumentów przepiękne dźwięki. Po reakcji przedszkolaków widać było, że są wprost zachwyceni i jednocześnie zaskoczeni różnorodnością instrumentów oraz składem w jakich można wykonywać muzykę – na koncercie oprócz solowych występów były prezentowane również duety i tria.

Na zakończenie, w ramach podziękowania nasi mali artyści otrzymali słodkie co nieco i gromkie brawa.

Tekst – p. Natalia Tomecka

Zdjęcia dzięki uprzejmości przedszkola w Suszcu

img9e43dd42cfe00eb43e3e hdimgfccfc7a73362f14105fc hdimgef062cfc81b3452dda4b hdimg58bc3995f8a47f7b1a02 hdimg17e0dba5cf2e6fc4a825

W PROGRAMIE KOLĘDOWYM usłyszały nas

dzieci

z „KLUBU MALUCHA” we wtorek, tj. 20.12.2016

z Przedszkola nr 16 w Żorach w środę, tj. 21.12.2016.

I co usłyszały, czym się cieszyły, co z nami śpiewały..?

Zabrzmiały następujące kolędy opracowane na różne zespoły :

Twelve days of Christmas

-Mit dem pfeil

– Wśród nocnej ciszy

Jingle Bells

-Wśród nocnej ciszy

Dzisiaj w Betlejem

– Gdy się Chrystus rodzi

– Let it snow

-Cicha noc

-Hej w dzień narodzenia

-Pójdźmy wszyscy do stajenki

Wystąpili:

Kwartet trąbek: Jan Szafraniec, Karol Kapek, Jacek Labus, Paweł Jarzyna (przyg. p. Dawid Wita)

Kwintet instrumentów dętych blaszanych: Antoni Gwardecki – trąbka, Dawid Chrobok – trąbka, Agata Porwolik – waltornia, Bartosz Gabryś – waltornia, Adam Pojda – puzon (przyg. p. Tomasz Wójtowicz)

Trio fletowe: – Emilia Waleczek, Marta Staier p. Sylwia Pradela (przyg. p. Sylwia Pradela)

A w Przedszkolu nr 16 jeszcze

Duet wiolonczelowy: Agnieszka Świtacz i Izabela Poloczek (przyg. p. Aleksandra Stopa)

Uśmiech, ale i uwaga malowały się na twarzach maluszków. Muzykę przyjęły w ciszy i skupieniu, choć zachęcone na koniec do wspólnego śpiewu głośno wtórowały instrumentom. Całość spotkania poprowadziła p. Sylwia Pradela, która to niezwykle „bajecznie” opowiadała historię bożonarodzeniową, wprowadzając dzieci w odpowiednio przygotowaną do tekstu kolędę. W bardzo przyjaznej i świątecznej atmosferze upłynęły chwile w przedszkolach. Otrzymaliśmy podziękowania, słodkości, a nawet prezenty świąteczne.

I na tym nie koniec, obiecaliśmy sobie wzajemnie, że postaramy się jeszcze spotkać – może na audycjach umuzykalniających w naszej szkole…?

Hurra!

– do widzenia! – gromko zawołały dzieci 😀

KLUB MALUCHA