ŻELAZOWA WOLA – MUZEUM DO GRANIA I SŁUCHANIA

18 i 19 października bieżącego roku zostałem zaproszony na niezwykły koncert do Żelazowej Woli. Wykonawcami koncertów byli laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
W ciągu dwóch dni zagrałem 6 koncertów, wykonując utwory Fryderyka Chopina. Słuchaczami byli turyści zwiedzający dworek kompozytora. Duże zainteresowanie muzyką wykazali goście z Chin i Japonii, którzy po koncertach gratulowali mi występu. Byłem wzruszony i mile zaskoczony. Cieszyłem się z takiego odbioru muzyki przez słuchających gości. Sporą grupę odbiorców stanowili też uczniowie wycieczek szkolnych. Na większości koncertów sala pękała w szwach. Wielu słuchaczy pytało mnie o to, ile czasu spędzam codziennie przy fortepianie. Nie zdradziłem swojej tajemnicy hahaha…☺
Miałem też możliwość zasiąść do fortepianu, pochodzącego z czasów samego Fryderyka Chopina. Był to niezwykły dla mnie czas, duże przeżycie i nowe doświadczenia, tym bardziej, że moja gra nie podlegała ocenie konkursowej. Mogłem bez reszty oddać się muzyce samego mistrza. To wydarzenie na długo zostanie w mojej pamięci.

Paweł Gwóźdź – uczeń IV kl. PSM II stopnia

20161019_143838_tn 20161019_143831_tn

Przypomnijmy –  6 lat temu, właśnie  13 października 2010 roku odwiedziliśmy to muzeum z 50 – osobową wycieczką z naszej szkoły. Wtedy to byliśmy zwiedzającymi to miejsce, podziwialiśmy wnętrza, oglądaliśmy z zewnątrz stojące tam fortepiany. Był z nami także Paweł! I patrzył  na pomnik Fryderyka Chopina, przyglądał się zabytkowym instrumentom, może marzył o tym, by zagrać na nich jak Chopin? Zamieszczamy zdjęcia z wycieczki wyjęte z archiwum – JAK TO BYŁO? WŁAŚNIE TAK!

A DZIŚ  PAWEŁ GWÓŹDŹ JEST LAUREATEM WIELU KONKURSÓW PIANISTYCZNYCH! ODKRYWAJMY TALENTY!!! I zwiedzajmy MUZEA:)  – NIGDY NIE WIADOMO, KIEDY DO NICH POWRÓCIMY:)

Paweł Gwóźdź jest od samego początku uczniem p. Jadwigi Barańskiej. Wielkie Gratulacje!

SONY DSC5202563_tn