KOLĘDOWE WĘDROWANIE

Jak za dawnych czasów idziemy z KOLĘDĄ do ludzi!

Może lepiej jedziemy – na wozie:), na wozie:)*

a dokąd?

W tym roku do kościoła w ŻORACH – ROWNIU!

*My też Pastuszkowie,
nie tylko Królowie,
na wozie, na wozie
jedziemy z kapelą,
niech nas rozweselą
na mrozie, na mrozie.
Graj, mówi Jezus, Bartku swoje;
Stój, Dziecię, tylko bas wystroję
i smyczek, i smyczek.

W niedzielę, 20.01.2019r. do stajenki w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rowniu przybyli licznie uczniowie naszej szkoły, żeby pokolędować. Z podziwem patrzyłam na rodziców, którzy zewsząd przywieźli swoje pociechy, poświęcając niedzielne popołudnie. Ale też nagrodę mieli wspaniałą – dzieci świetnie przygotowane, zarówno w śpiewie, jak i w zespołowym graniu. Zasługę tu mają ogromną nauczyciele, którzy zespoły przygotowali, szczególnie p. M. Bańczyk, która ogarnęła całe klasy I, II i III C-6. Zespoły grające to uczniowie p. E. Manderli, p. M. Gajdy, p. A. Stopy, p. S. Pradeli, p. R. Taut, p. B. Śrubarz, p. S. Mitros, p. M. Pradeli, p. A. Matuszczyk i p. J. Gwardeckiego.

Zabrzmiały kolędy w różnych opracowaniach, również uczniowskich, jak „O gwiazdo betlejemska” w aranżacji Bartosza Lali. Pastuszkowie z młodszych klas śpiewali z pasją i radością, czym zyskali aplauz publiczności, która żywo reagowała na występy naszych uczniów. Jako odpowiedzialna za koncert dziękuję za ogromną pomoc nauczycielom obecnym na koncercie: p. M. Bańczyk, p. S. Mitros, p. S. Pradeli, p. M. Pradeli, p. E. Manderli, a szczególnie p. M. Gajdzie, który pomógł w sprawach organizacyjnych i technicznych. Trębacze, jak zwykle, byli świetni, także w pomocy technicznej na scenie.

Z kolędą do tego kościoła mogliśmy przybyć dzięki zaproszeniu, za które dziękujemy  ks. proboszczowi Janowi Waliczkowi.

Organizacja koncertu oraz tekst – p. Barbara Winiarska-Labus

zdj. p. Katarzyna Jarzyna

A wystąpiły następujące formacje muzyczne:

Zespół kameralny p. E. Manderli – Patrycja Gałach – akordeon

Bartosz Lala – akordeon

Karina Kwoka – flet

Sandra Kwoka – klarnet

Trio p. M. Gajdy – Marian Bieniek – obój

Jacek Krymer – fagot

Dawid Przybyło – fortepian

Duet wiolonczelowy p. A. Stopy – Iza Poloczek i Agnieszka Świtacz

Trio fletowe p. S. Pradeli – Dominika Musioł, Alicja Grimma, Natasza Szleng